Nasz sprzęt audio

More life..

Re: Nasz sprzęt audio

Postprzez Crawley » 30 wrz 2015, o 08:12

Laser napisał(a):
Crawley napisał(a):Co do dygitalizacji - zgrywanie winyli do mp3 to grzech z którego powinno się spowiadać.

Ale przecież digitalizacja nie musi polegać na zgrywaniu na mp3. Można sobie robić łejwy i wcale nie jest powiedziane że trzeba je robić w jakości 16-bitowej. Można się szarpnąć na 32 bity. Sample rate też nie musi być tylko na 44 100. Można się szarpnąć i na 192 000. Nie chcę myśleć ile pliki wtedy będą zajmowały na dysku - ale można jak ktoś chce.. :)

Jakość będzie wtedy setki razy lepsza od CD. Inna sprawa czy będziemy to słyszeć.. 8-)

Nie ucz ojca dzieci robić 8) Teraz opcja digitalizacji jest często udostępniana w samym gramofonie, przy czym zezwala na zgrywanie jedynie do mp3. A to trochę niefart.

Co zaś do sprzętu audio - my ostatnio pojechaliśmy skromnie i zakupiliśmy takie pudełko:
Obrazek
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Batman » 27 wrz 2016, o 22:55

Słuchajcie. Mam problem. Obecnie mam podłączony jakiś tam amplituner mojej narzeczonej (mój Rotelek schowany na lepsze czasy :twisted: ) i ostatnio chwyciła nas głupawka i co tu dużo mówić przyjebaliśmy z potencjometra aż się sypał tynk a somsiadom szambo wybiło od tych good vibrations ;) . No i gdyby to był cały problem to bym dupy nie zawracał :lol:
Problem bedzie tero. Jak tak sobie to wszystko cykało to nagle się wzięło i jebs. Cisza - przełączyło się w standby. No to ja myk z powrotem włączam i co się dzieje? Zgłośniam se powoli ale nagle cyk i znów standby. I tak w kółko. Można słuchać ale tak na 1/5 mocy (voljuma). Do tej pory wszystko było dobrze, nic nieprzesuwane, kable ok, żadna masa nigdzie nie dotyka, styka itp.
Zapytam się wprost - spierdoliłem kobiecie amlituner z zestawu za gruby hajs? (bo to ja kręciłem kółeczkiem) :twisted: :mrgreen:
Biedronka -> cukier + drożdże -> fermentacja -> destylacja -> spożywanie -> kac -> klin :)

Każdy wie jak jest
30%
kto tak zapierdala?
Batman

Postprzez Cayenne » 15 lut 2017, o 16:13

szczerze mi się czka wkładkowymi słuchawkami, chujowo przez to słychać, jest niewygodne i mnie generalnie drzaźni. Więc chyba sobie kupię takie słuchawki wieksze. Miałam nawet onegdaj takie jakieś, chyba panasonic, nie pamietam, ale spaliłam je radośnie razem z połową przenośnego dobytku, gdy się pętałam po (skądinąd uroczej) wyspie Arran. Zasnęło mi się przy ognisku. Została z nich zwęglona, nieregularna w kształcie bryłka. Już potem nie śpiewały, niestety. :D

Pytam w związku z tym o rekomendacje. Polecacie coś? Budżet przewidziany.. no raczej bez szaleństw. Z góry thx za wszelkie sugestie.
Cayenne

Postprzez Mad Professor » 15 lut 2017, o 16:46

Obrazek
Beats by Dr. Dre. Lepszych na rynku nie ma.
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Smakosz » 15 lut 2017, o 17:45

Jak budżet bez szaleństw, to pomyśl nad Takstar HD 2000 - zamknięte, dynamiczne, dobre do rocka/metalu, lub Sennheiser hd 201 - te drugie dobre do kompa, mp3 czy smartfona, gorzej grają z jakąś lepszą wieżą.

Osobiście polecam Beyerdynamic DT 990 Pro lub 770 pro, ale to już wyższa półka cenowa i raczej nie do słuchania przy ognisku ;).
Smakosz

Postprzez Cayenne » 15 lut 2017, o 23:19

Dzięki za opinie, tak jeszcze dopytam o tego takstara, mówisz dobre do rocka/metalu, ale czy nie ma mało ma basu?

przy ognisku, na lotnisku i w deszczu, w biegu, w śniegu, w zawiesistym powietrzu mego miasta, w mrocznej otchłani niezliczonych bagaży podręcznych. Zaplątane w hulajnogę. Lub w kota. jedną zgubił, drugą zepsuł... taki mój profil użytkownika. :D
Cayenne

Postprzez pawkap » 16 lut 2017, o 14:44

Z lekkich słuchawek używanych na mieście najbardziej byłem zadowolony z dwóch modeli:
Sennheiser PX-200 II i AKG K450
Oba to modele zamknięte. AKG używam do dziś jeśli tylko wyruszam na miasto komunikacją. W samochodzie nie polecam ;)
Człowiek z wiekiem staje się rozumny
Człowiek z wiekiem do trumny
pawkap

Postprzez Smakosz » 16 lut 2017, o 16:07

Niskie tony są zaakcentowane i soczyste. Bas schodzi do 20 Hz, ale delikatnie – od 30 Hz jest już wydatniejszy i akcentuje przełom subbasu i midbasu, choć jest względnie zrównoważony. Niskie tony są mocne, zbite i nieźle kontrolowane – bas ma swoje miejsce, nie jest szczegółowy, ale nie męczy i nie zalewa pozostałych pasm.

Całość tutaj:
http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenz ... hd-2000/2/

Oczywiście najlepiej gdybyś poszła do sklepu i posłuchała co Ci najlepiej "leży", dosłownie i w przenośni ;)
Smakosz

Postprzez Cayenne » 16 lut 2017, o 22:13

Smakosz napisał(a):
Oczywiście najlepiej gdybyś poszła do sklepu i posłuchała co Ci najlepiej "leży", dosłownie i w przenośni ;)

I tak też dokładnie zamiaruję zrobić. Natomiast ciekawa byłam wcześniej Waszych rekomendacji, za które dziękuje bardzo :) nie omieszkam się pochwalić, jak już dokonam zakupu i obadam w terenie.
No właśnie komunikacja to też jest temat ważny dla mnie, bo multum czasu tam spędzam a możliwość skutecznego odcięcia się wydatnie wpływa na mój komfort.
Cayenne

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park