Zwierzaki

More life..

Re: Zwierzaki

Postprzez ACIDOFIL kasia » 8 lis 2013, o 23:24

Kurwiłeś na moralizatorstwo wegetarian kolego. Prawda jest taka, że z moralnego punktu widzenia oni mają rację, nie my. A tak w ogóle to będzie zupa dyniowa. WEGETARIAŃSKA :twisted:
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez Galloway » 8 lis 2013, o 23:37

Nie kurwiłem. Napisałem grzecznie, co sądzę. Erku się zagotował, koleżanko.
Prawda jest taka, że niektórzy wegetarianie mają moralność Kalego. Raz, że jedzą ryby, też zwierzęta, które czują ból itd, a dwa, że dążą do mięsnych smaków w potrawach. Że niby wege klopsiki smakują jak te prawdziwe. Na mój prosty rozum coś tu nie gra. Osobiście, gdybym przeszedł na wegetarianizm, stroniłbym od takiego żarcia, które smakuje moim bratem mniejszym, bo byłoby mi zwyczajnie głupio jeść takie coś.

Wracając do meritum jak ktoś taki będzie mi mówił, że jestem be, bo jem mięso, to wyśmieję go, bo co innego można w takim wypadku zrobić?

ED: A wege-gorzała i wege-piwo też? :wink:
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez erk » 8 lis 2013, o 23:38

Moralnego punktu widzenia?

Nie widzę nic niemoralnego w postępowaniu w zgodzie z naturą.

To wegetarianie wyłamują się poza normy, które narzucił nam proces ewolucyjny. Organizm ludzki POTRZEBUJE mięsa do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Dieta bezmięsna na dłuższą metę jest niekorzystna dla zdrowia. Jeśli komuś lepiej z powodu niekrzywdzenia zwierzaków to proszę bardzo, ale od mojego talerza proszę się łaskawie odpierdolić. Zwłaszcza, że alternatywa, którą mi się proponuje jest niezgodna z naturalnymi potrzebami ciała.
Obrazek

Nie ma rzeczy niemożliwych, są rzeczy zajebiście trudne, lub tymczasowo niewykonalne.
erk

Postprzez ACIDOFIL kasia » 8 lis 2013, o 23:44

Wegetarianie nie jedzą ryb. Co do naturalnych potrzeb- co ma wspólnego masowa hodowla zwierząt z jakąkolwiek naturą? O ile całkowita rezygnacja z mięsa dla wielu ludzi nie jest możliwa, o tyle ograniczenie jego spożycia tak. Jeżeli już się powołujemy na ludzką naturę, to pragnę zauważyć, że jeszcze nigdy człowiek nie jadł tyle mięsa co dzisiaj, a taki człowiek pierwotny, z naturalnymi zupełnie potrzebami, za mięsem musiał się zdrowo nazapierdalać i jego mięso pasło się gdzieś na stepie, zamiast w ciasnej klatce.
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez erk » 8 lis 2013, o 23:46

Przesada w każdą stronę jest zła. Ja nie mówię, że mamy jeść tylko mięso, ale całkowita rezygnacja z niego to jeszcze głupszy pomysł.
Obrazek

Nie ma rzeczy niemożliwych, są rzeczy zajebiście trudne, lub tymczasowo niewykonalne.
erk

Postprzez Przemytnik rzeżuchy » 8 lis 2013, o 23:55

Mnie to tam nie obchodzi czy ktoś je mięso czy nie, nie chce to niech nie je. Co innego, gdy mi dyszy nad głową, że morduję zwierzęta itd. Takiego czegoś nie trawię...
Bazinga!
Przemytnik rzeżuchy

Postprzez ACIDOFIL kasia » 9 lis 2013, o 00:04

Wydaje mi się, że każdy powinien układać zdrową dietę pod siebie. Komuś służy weganizm, ktoś inny potrzebuje kurczaka. Mam tylko taką nadzieję, że kiedyś ludzie zrozumieją w końcu, że zalew taniego białka zwierzecgo nie jest dla nikogo dobry (na głód na świecie też jakoś nie pomaga) i zwrócą się w stronę żywności z bardziej humanitarnych źródeł, droższej, ale lepszej jakościowo.

ed: Pamiętacie opowieści dziadków o mięsie? Jaką radością był niedzielny rosół z grzebiącej kury czy wielkanocna szynka ze świniobicia? Ci ludzie nie mieli dostępu do taniego, obrobionego i zapaczkowanego mięsa. Musieli je sobie wyhodować, nachodzić się przy nim, więc nawet w ich tradycyjnej, polskiej diecie nie było go zbyt dużo w porównaniu z naszymi lodówkami.
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez inri.drac.desk » 9 lis 2013, o 00:19

erk napisał(a):To wegetarianie wyłamują się poza normy, które narzucił nam proces ewolucyjny. Organizm ludzki POTRZEBUJE mięsa do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.
:lol: nie żartuj :lol:

ale tego, niech sobie każdy je co chce.

edit:
a tak w temacie zwierząt, a nie żywienia.
Obrazek
You're drowning, I'll give You my hand
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez ACIDOFIL kasia » 9 lis 2013, o 00:21

Galloway napisał(a):ED: A wege-gorzała i wege-piwo też? :wink:

Jak kupisz to będzie :)
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez erk » 9 lis 2013, o 00:25

Inri.drac.desk, zapraszam do dalszej dyskusji kiedy odpowiednio dokształcisz się w zakresie funkcjonowania ludzkiego metabolizmu i jego potrzeb żywieniowych.

Do tego czasu racz nie ujawniać swojej głupoty na publicznym forum.
Obrazek

erk

Postprzez inri.drac.desk » 9 lis 2013, o 00:29

pozwól, że będę swoją głupotę ujawniać gdzie mi się podoba
chyba ktos tutaj pozjadał wszystkie rozumy, niczym zombie...
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez macant » 9 lis 2013, o 00:29

erk napisał(a): Organizm ludzki POTRZEBUJE mięsa do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Dieta bezmięsna na dłuższą metę jest niekorzystna dla zdrowia.

Można coś więcej na ten temat?
macant

Postprzez erk » 9 lis 2013, o 00:46

Uszaty, rly?

Mogę zrozumieć, że taki pokemon jak inri.drac.desk nie ma pojęcia o temacie, ale Ty?

Przede wszystkim nawet odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska nie dostarcza do organizmu odpowiedniej ilości witaminy B12, żelaza, kwasu foliowego i innych składników krwiotwórczych. Białka zwierzęce są lepiej przyswajalne niż białka roślinne. Dodatkowe te roślinne nie zawierają wszystkich potrzebnych aminokwasów. Wszystkie renomowane organizacje zajmujące się sprawami żywienia zgodnie orzekają, że najkorzystniejsza dla zdrowa jest dieta zawierająca zarówno rośliny jak i mięso. Wegetarianizmu nie zaleca się dzieciom i kobietom w ciąży. To też daje do myślenia.

To tylko parę pierwszych rzeczy, które przyszły mi do głowy. Jak chcesz to juro po robocie mogę rozwinąć temat.
Obrazek

erk

Postprzez inri.drac.desk » 9 lis 2013, o 01:07

uważaj kogo i jak nazywasz.

pierwsze z brzegu, czyli z Wikipedii(tak tak, na wikipedii sobie mogą pisać co chcą, ale nie skorzystam z żadnej "wegestrony" bo będzie, że propaganda)
Naukowcy zajmujący się żywieniem (m.in. American Dietic Associaton, Physicians Committee for Responsible Medicine, National Health Service”) twierdzą że przemyślana i dobrze zrównoważona dieta wegetariańska jest dietą zdrową i może być stosowana przez ludzi. Potwierdzają to liczne statystyki i badania epidemiologiczne prowadzone na dużą skalę w USA i w Wielkiej Brytanii. Wegetarianie jako grupa, w porównaniu z resztą populacji na tym samym terenie, zazwyczaj wykazuje niższą, średnią masę ciała, niższy poziom cholesterolu we krwi, niższe ciśnienie krwi, znacznie mniej przypadków zawału serca, nadciśnienia, cukrzycy, kilkunastu rodzajów nowotworów, osteoporozy i miażdżycy[20][21]. Zgodnie z długoterminowymi badaniami Niemieckiego Centrum Leczenia Nowotworów prowadzonymi przez ponad 21 lat na grupie 1900 wegetarian, żyją oni dłużej niż przeciętni ludzie, jednak zgodnie z wynikami tych samych badań, osoby, których styl odżywiania opiera się na okazjonalnym spożywaniu mięsa (również ryb) oceniany jest za najkorzystniejszy dla zdrowia (grupa określana, jako „moderate Vegetarier”). Zgodnie z tymi badaniami, bardzo duży wpływ na zwiększenie ryzyka śmiertelności ma palenie papierosów (ok. 70%), a także brak aktywności fizycznej[22].
Dla przykładu w Niemczech według niektórych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Gießen przeciętny stan zdrowia przebadanego wegetarianina był lepszy niż przeciętnego obywatela[23].
Niedobór białek oraz aminokwasów wśród wegetarian stosujących zrównoważoną dietę nie został nigdy wiarygodnie dowiedziony.

co do wit.B12
Stwierdzono, że w pewnych okresach życia, jak przy każdej niewłaściwie skomponowanej diecie, również przy wegetariańskiej, mogą występować niedobory – w tym wypadku głównie witaminy B12 (ale mogą one występować także u osób starszych, odżywiających się „wszystkożernie”, z powodu zaniku czynnika wewn. umożliwiającego przyswajanie), witaminy D (u dzieci i młodzieży), żelaza i cynku. Niedoborów można stosunkowo łatwo uniknąć modyfikując odpowiednio swoją dietę w tych okresach życia poprzez włączenie do posiłków produktów wegetariańskich bogatszych w te witaminy i minerały. W uzasadnionych medycznie przypadkach można również uzupełniać niedobory sztucznie, poprzez regularne spożywanie odpowiednich suplementów stosując się do zalecanego dawkowania(...)Wegetarianie, przy odpowiednio zbilansowanej diecie, nie powinni mieć problemów z dostarczeniem wraz z pożywieniem właściwych ilości witaminy B12. Można zaopatrywać się w żywność wzbogacaną w witaminę B12, bądź ją suplementować (co nie jest w Polsce drogie, ani szczególnie uciążliwe).
skupiłam się na B12 bo wokół niej zawsze największe kontrowersje.

jestem wegetarianką od 7 lat, od 6 lat oddaję krew. robię też sobie co jakis czas badania. w życiu nikt mi nic nie powiedział o jakimś niedoborze żalaza czy czego tam jeszcze.

pewnie każda dieta(pomijając fast foodową i takie tam skrajności) jeśli jest prowadzona prawidłowo i z rozwagą służy zdrowiu człowieka. a nawet mam wrażenie, że więcej niedoborów, problemów zdrowotnych itp. występuje wśród ludzi jedzących mięso, bo zazwyczaj nie patrzą co kładą na talerzu (w sensie czy niesie to ze sobą jakiekolwiek wartości, czy po prostu "muszę coś zjeść bo mi w brzuchu burczy"). tylko, że lepiej na wierzch wyjąć osobę wegetarianina czy weganina. gdzie też się zdarzaja przypadki nieodpowiedzialności, oczywiście, jak w każdej grupie.

a więc erku pisz zdrów, ale wiem jak się czuję.

jakiś mod nas pewnie za chwilę pogoni z tą rozmową
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez erk » 9 lis 2013, o 01:13

Bo co, mamie powiesz?

3/4 powyższego tekstu z Wiki to kompletne bzdury. Zachęcam do przeczytania bardziej specjalistycznej prasy.

To jak się teraz czujesz o niczym nie świadczy. Jesteś młoda więc twój organizm ma siłę nadrabiać braki. Wiecznie tak nie będzie.
Obrazek

erk

Postprzez inri.drac.desk » 9 lis 2013, o 01:24

Twojej.

obawiam się, że w specjalistycznej prasie mogę wyczytać np., że najlepszym sposobem na obniżenie ciśnienia jest jakas super tabletka.
ale jak masz jakies super informacje to zarzuć skanem. poczytam.

znów mnie rozśmieszasz. ale ja głupia jestem i mogę nie rozumieć, bo mięsa nie jem.
ciekawe z czego ten mój organizm ma tyle siły żeby te straszne braki nadrabiać? i jakie braki w ogóle? skąd je znowu wziąłeś? nie przeczytales w całości mojego wcześniejzego posta?

odezwę się do Ciebie w sprawie tego jak się czuję jak skończę lat 90. no chyba, że mnie jakiś samochód wcześniej potrąci czy inne nieszczęście się trafi.
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez erk » 9 lis 2013, o 01:32

Chcesz numer?

Skoro od razu negujesz badania, które tam znajdziesz to nie ma po co ci podawać jakichkolwiek artykułów. Zresztą musiałbym porobić skany książek, a dla uświadomienia jednego wegetarianina nie zamierzam podejmować takiego wysiłku. Nie wiem też jak u ciebie ze znajomością języka Szekspira bo w bibliotekach miejscowości gdzie obecnie mieszkam raczej nie ma nic po polsku.

Twoja głupota nie wynika z faktu niejedzenia mięsa tylko z kompletnej nieznajomości tematu, który cię dotyczy.

Zapewne oboje nie dożyjemy takiego wieku więc ta kwesta pozostanie nierozstrzygnięta.
Obrazek

erk

Postprzez inri.drac.desk » 9 lis 2013, o 01:40

erk napisał(a):Chcesz numer?
nie, dziękuję.
erk napisał(a):Skoro od razu negujesz badania, które tam znajdziesz to nie ma po co ci podawać jakichkolwiek artykułów.
nie negowałam tylko wyraziłam obawę. ale jesli stwierdziłeś, że neguję, to chyba rzeczywiście więcej o tabletkach tam mają, a nie o samej diecie, która jest najistotniejsza.

badań i artykółw w tym temacie jest tyle, że każdy może sobie tak naprawdę wybrać wersję w którą wierzy. jedni twierdzą tak, drudzy jeszcze inaczej, a kolejni w ogóle do góry nogami.

erk napisał(a):Zapewne oboje nie dożyjemy takiego wieku więc ta kwesta pozostanie nierozstrzygnięta.
ty od razu zakładasz, że nie dożyjesz, więc jednak coś w tym jest. ja żyję w przekonaniu, że to całkiem mozliwe i że sie da :wink:
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez Jar » 9 lis 2013, o 02:28

ACIDOFIL kasia napisał(a):jeszcze nigdy człowiek nie jadł tyle mięsa co dzisiaj, a taki człowiek pierwotny, z naturalnymi zupełnie potrzebami, za mięsem musiał się zdrowo nazapierdalać i jego mięso pasło się gdzieś na stepie, zamiast w ciasnej klatce.

ACIDOFIL kasia napisał(a):Pamiętacie opowieści dziadków o mięsie? Jaką radością był niedzielny rosół z grzebiącej kury czy wielkanocna szynka ze świniobicia? Ci ludzie nie mieli dostępu do taniego, obrobionego i zapaczkowanego mięsa. Musieli je sobie wyhodować, nachodzić się przy nim, więc nawet w ich tradycyjnej, polskiej diecie nie było go zbyt dużo w porównaniu z naszymi lodówkami.

to są dosyć mocno przemawiające do mnie argumenty... za ograniczeniem spożywania, a jednoczesnie wartościowaniem tego, co dostępne w sklepach
Jar

Postprzez Olo » 9 lis 2013, o 05:15

Jem mięso, bo lubię.

Natomiast znam jeden żyjący argument za przejściem na wegetarianizm.
Obrazek

Chociaż z drugiej strony, nie wiem czy to czasami nie jest wpływ marihuany...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park