Książki

More life..

Czytasz?

Tak
188
94%
Nie
12
6%

Liczba głosów : 200

Książki

Postprzez PK » 7 mar 2006, o 21:20

Czyli co czytacie i czy w ogole to robicie...

...ja niby powinienem nad Potopem ślęczeć ale jakos King ostatnio u mnie czytany jest.
PK

Postprzez I Am You » 7 mar 2006, o 22:30

Wczoraj skończyłem czytać nowego Pottera - szkoda że już koniec, pozostaje tylko czekać, z nerwów przeczytałem nawet to co zawsze się znajduje na końcu czyli wyjaśnienie tłumaczenia słówek, czy jakoś tak.

Czytam co najmniej jedną książkę miesięcznie, a w wakacje to co najmniej 3. Z lektur szkolnych nie przeczytałem tylko "Anii z Zielonego Wzgórza" :D
Dzisiaj zabieram się za czytanie "Everyville" Clive'a Barker'a, porzyczyłem to z biblioteki bo z czymś mi się kojarzyło to nazwisko :)

Aha, wiele książek pozostawiłem bez doczytania do końca, bo albo mi się dłużyło, albo książka była denna (co prawda to prawie to samo, ale zawsze :) ) i teraz już nie patrzę na to jak gruba jest jakaś książka tylko czytam :)
I Am You

Postprzez Ania » 7 mar 2006, o 22:33

czytam :)
głównie kryminały, sensacje, thrillery, autorstwa niezastąpionej Agathy Christie, Cobena, Cooka, a ostatnio tez Dan Brown, aczkolwiek z jego ksiązek tylko Kod Leonarda da Vinci przeczytałam jak narazie:)
Za Kinga tez juz jakiś czas temu chciałam sie wziąść ale jakoś nic z checi nie wyszło.... Potopu pewnie bym nie tknęła... w szkole rzadko czytałam:D
Ania

Postprzez krzys » 7 mar 2006, o 23:35

wiadomo, dobra książka nie jest zła!
ja dzisiaj np dostałem 2 i 1 za nie przeczytanie "Innego Świata" i opowiadań Borowskiego :P

ale ogólnie to ostatnio bardziej się zagłębiam w Tolkiena (czyli coś poza Władcą Pierścieni i Hobbitem). Jak bedzie czas to Kinga jeszcze się poczyta no i kilka innych książek (Anioły i demony w końcu muszę dorwać)
krzys

Postprzez I Am You » 8 mar 2006, o 01:45

Browna przeczytałem "Anioły i Demony", "Zwodniczy Punkt" i "Kod Leonarda da Vinci", tak więc pozostała mi jeszcze "Cyfrowa Twierdza", której za nic w świecie nie mogę nigdzie dostać :) Ostatnio z Kingowskich powieści przeczytałem "Łowcę Snów", a za najlepszą kśynżkę Kingato uważam "Worek Kości", taki mało znany, ale jednak ;)
Tak na marginesie jeszcze polecam "Linię Czasu" M.Crichtona ;)
I Am You

Postprzez KRZYK » 8 mar 2006, o 11:58

mam nawyk czytania kilku ksiazek na raz, czytam dosc sporo i ile czas na to pozwala. uwielbiam Stasiuka, Irvinga, Topora, uzekla mnie saga Sapkowskiego. teraz sie wzialem za przewodnik po Jamajce z wyborczej i wczoraj pozyczylem od kolezanki "anioły i demony" Browna, chce zobaczyc co ludzie widza w tym pisarzu, bo jeszcze nie mialem przyjemnosci. poza tym czytam mase prasy, ale to takie zboczenie zawodowe :wink:
I am the One
Orgasmatron
KRZYK

Postprzez flea » 8 mar 2006, o 12:02

Od zawsze uwielbiam czytać...Dużo, ale tylko to, co mnie interesuje - dlatego jestem pare lektur w plecy :P Hemingway rządzi!!!

/Edit:
Ale ostatnio najczęściej "czytam" niestety książki typu "Back To Basics" Weckl'a albo "Advanced Funk Studies" Lathama ;)
flea

Postprzez Pschemass » 8 mar 2006, o 21:08

uuuu widze same mole ksiazkowe tutaj...ja ostatnio jedynie wtopilem sie w pewna ksiazke....watpie czy bedziecie kojarzyc..."Raport o Acid Drinkers"..zna ktos;)??
teraz zamierzam uderzyc w ksiazki o tematyce mi rownie bliskiej - sport(pilka nozna)..tzn. "Kowal - prawdziwa historia" i "Prosto z Juventusu" Zbycha Bońka.
Co do szkolnych lektur nie zapomne "Akademii Pana Kleksa" czytalem ja prawie z takim zaciekawieniem jak Raport..
:roll:
Obrazek
Pschemass

Postprzez Kazik666 » 9 mar 2006, o 18:31

ostatnio przeczytałem Małego Księcia...przedtem Alchemika...teraz "Skazanych na Shawshang" Kinga...a potem biore sie za Boską Komedie :) :) :)
Brzmi to troche nie realnie...ale pomyśl czy to jest nie możliwe...że istnieje inny głos od Twojego...tego powszechnego....
Kazik666

Postprzez PK » 9 mar 2006, o 18:38

Kazik666 napisał(a):teraz "Skazanych na Shawshang" Kinga

Samo opowiadanie czy ogolnie te 4 opowiadanie wydane pod nazwa Skazani na Shawshenk? SnS szczyt geniuszu, reszta opowiadan z tej ksiazki tyż! Do tego swietny film SnS
PK

Postprzez Kazik666 » 9 mar 2006, o 18:45

a wiesz ze nie wiem :P nie orientuje sie :oops: nawet w to nie wnikam...ale przyznam Ci ze ksiazka niesamowita...
:D
Brzmi to troche nie realnie...ale pomyśl czy to jest nie możliwe...że istnieje inny głos od Twojego...tego powszechnego....
Kazik666

Postprzez acidios » 9 mar 2006, o 20:14

ja ostatnio przeczytałem jakas ksiazke która była zajebista ale nie znam tytółu :D
;p
acidios

Postprzez Ania » 9 mar 2006, o 21:01

widze że całe towarzystwo bardzo oczytane, i dobrze :) Z lektur szkolnych tez głównie Akademie Pana Kleksa pamietam i tez czytałam ją z takim zapałem jak Raport o AD :). Ogólnie lektury szkolne zadko czytałam, wiekszość z nich jest strasznie nudna, i dopiero będąc w 3, 4 klasie LO zaczełam :)

Oto, z tego co tu wyczytuje, chyba nasze przeciwieństwo :D
http://www.icpnet.pl/~tomajek/mol/mol%20ksiazkowy.wmv
Ania

Postprzez flea » 9 mar 2006, o 21:15

Ania napisał(a):Oto, z tego co tu wyczytuje, chyba nasze przeciwieństwo :D
http://www.icpnet.pl/~tomajek/mol/mol%20ksiazkowy.wmv
Hehe, dobre ;)
Biedny człowiek...
flea

Postprzez Boras » 9 mar 2006, o 21:34

Przeczytał bym sobie Pottera nowego albo cos fantazy ale musze Magde Doc do szkoły :cry:
Boras

Postprzez El Pecado » 12 mar 2006, o 18:00

Wcześniej ktoś mówił o tej książce a dziś na jedynce o 22:55 film "Skazani na Shawshank"
El Pecado

Postprzez yah00 » 13 mar 2006, o 00:33

Terry Pratchett-Swiat dysku. Ksiazka po ksiazce trawie cala serie. Jak na razie najfajniejsza "Na glinianych nogach" :D , a ostatnio "Blask fantastyczny" :wink:
yah00

Postprzez T.YoY » 13 mar 2006, o 12:56

Ania napisał(a): ostatnio tez Dan Brown, aczkolwiek z jego ksiązek tylko Kod Leonarda da Vinci przeczytałam jak narazie:)

Ja właśnie jestem na etapie kończenie 3 ksiazki dana Browna "Cyfrowej Twierdzy" ( wcześniej był "Kod.." i "Zwodniczy punkt" ) . Brown pisz ebardzo fajnie, ale znam już schemat według którego pisze i na początku książki już wiedziałem, kto bedzie za co odpowiadał :)
Alexander The Great !
T.YoY

Postprzez Jarooo » 13 mar 2006, o 13:13

Wy tu sobie Dana Browna czytacie czy innego Johna Grishama, a ja sie musze mordować z Albert Camus - Dżuma. Jak dla mnie mógłby wziąć pod uwage to, że nie trzeba mordować czytelnika mało istotnymi dygresjami po czym znowu wracać do głównego wątku. Pomysł dobry, ale czytanie to męczarnia.
Mój głos jest słaby...

...Proszę odpowiednio nagłośnić.
Jarooo

Postprzez Mikele » 13 mar 2006, o 19:39

yah00 napisał(a):Terry Pratchett-Swiat dysku. Ksiazka po ksiazce trawie cala serie. Jak na razie najfajniejsza "Na glinianych nogach" :D , a ostatnio "Blask fantastyczny" :wink:

no Pratchett to mistrz w swijej kalsie :)

Straż Nocna rządzi :)
Obrazek
Mikele

Następna strona

Powrót do Hyde Park