Książki

More life..

Czytasz?

Tak
188
94%
Nie
12
6%

Liczba głosów : 200

Re: Książki

Postprzez macant » 24 paź 2013, o 22:12

Coś Olo słuchał radia lewym uchem albo kiepsko czyta. :wink: Książka ma zaplanowaną premierę na 6 listopada. Stron będzie 404. A pod tym linkiem można przeczytać pierwszy rozdział :
http://extstatic.allegrostatic.pl/marke ... zial_1.pdf
macant

Postprzez Olo » 25 paź 2013, o 01:06

Na onecie czytałem...
:lol:
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez inri.drac.desk » 29 lis 2013, o 21:40

oficjalnie zakończyłam czytać
Obrazek
jak na początku ciężko mi było, za dużo osób, nazwisk, nie wiedziałam kto jest kim, co, gdzie i jak i dlaczego(i dlatego tak się ciągnęło to czytanie, że po troszeczkę, i w czasie to na conajmniej pół roku chyba), tak później poszło! kurde, sam proces to czytałam bez odrywania się i tak jakbym nie wiedziała, jaki wyrok zapadnie. warto było się pomęczyć na początku. ale kiedyś trzeba będzie wrócić, bo teraz już ogarniam większość ludzi i faktów i byłoby łatwiej ten początek przebrnąć
You're drowning, I'll give You my hand
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez Batman » 1 gru 2013, o 00:45

I na to czekałem. Koleś (dziennikarz śledczy) dał czadu w pierwszej książce opisując prawdziwe afery gospodarcze (w których uczestniczą fikcyjni bohaterowie) a druga zapowiada się jeszcze bardziej ostra i znów z realnymi wydarzeniami :)

Obrazek

http://magiaksiazki.blogspot.com/2013/1 ... jkata.html

Są książki, które muszą leżeć na półce, tak będzie w tym przypadku. A MOBI swoją drogą :D
Biedronka -> cukier + drożdże -> fermentacja -> destylacja -> spożywanie -> kac -> klin :)

Każdy wie jak jest
30%
kto tak zapierdala?
Batman

Postprzez Mad Professor » 30 gru 2013, o 11:36

W tym roku gwiazdor zamiast płyt przyniósł książki. I tak:
Obrazek

Niby ponad 500 stron, ale czyta się jak małą broszurkę. 2 wieczory i po bólu. Świetna książka, a w zasadzie wywiad - rzeka. Tymon to wygadany erudyta, opowiada ze swadą i ciekawie. Zdecydowanie pozycja godna polecenia.

W kolejce czekają jeszcze dwa tytuły. Sam jeszcze nie wiem od czego zacznę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez inri.drac.desk » 30 gru 2013, o 12:40

u mnie pod choiną też m.in. książki :D
i też AD/HD
takie same prezenty w tym roku rozdawał :lol:
wezmę się za czytanie, jak skończę Miasto utrapienia Pilcha.
a pod drzewkiem jeszcze były:
Obrazek
Obrazek
i będą następne w kolejce do przeczytania.
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez Szymon » 30 gru 2013, o 17:41

Ja rozpracowywuje "Pieśń lodu i ognia" i musze przyznać że zaskakuje mnie ta seria niemalże każdym rozdziałem, wszystko się dzieje kompletnie nie po mojej myśli..heh
A pod choinką znalazłem również świetną lekturę:
Marco Patricelli- "Ochotnik"

Włoska prasa określiła Ochotnika mianem "pracy historycznej w powieściowym przebraniu".

Marco Patricelli, włoski historyk ceniony również ze względu na wybitny talent literacki, opowiada historię rotmistrza Witolda Pileckiego (1901-1948), legendarnego bohatera czasów II wojny światowej, który dobrowolnie przedostał się do obozu zagłady Auschwitz, gdzie organizował ruch oporu, i skąd zbiegł, by przekazać polskiemu podziemiu raporty o obozie. Przez władze komunistyczne Polski Ludowej został skazany na karę śmierci i stracony w 1948.

Autor stara się nie tylko opisać dzieje wybitnego człowieka, ale też opisać jego niezłomny charakter i wielką wrażliwość. Rzetelną historyczną książkę Marca Patricellego czyta się jak najlepszą powieść.
http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksi ... Patricelli
Szymon

Postprzez inri.drac.desk » 27 sty 2014, o 12:23

też przeczytałam już AD/HD. mi się trochę ciężko czytało z tego względu, że nie wiem wiele (prawie nic) o jazzie, yassie i alternatywie, a pada dużo nazwisk, odniesień. teraz już wiem przynajmniej trochę więcej, jak przez to przebrnęłam :wink: pomijając ten fakt, to czyta się przyjemnie.
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez KRZYK » 27 sty 2014, o 12:40

fakt. jak sie zacznie to ciezko sie oderwac
I am the One
Orgasmatron
KRZYK

Postprzez Leon » 27 sty 2014, o 12:56

Fakt, bardzo zgrabny wywiad rzeka. Jednak związek dorosłego faceta i piętnastolatki, nie jest dla mnie do zaakceptowania. Nieważne jak dojrzała i inteligentna ta piętnastolatka jest.
EET FUK
Leon

Postprzez Mad Professor » 27 sty 2014, o 13:03

Ja z kolei wyznaje zasadę, że nikomu nie zaglądam do łóżka. Ulubionym artystom w szczególności. :wink:
Fajnie, że łykacie AD/HD. Mam nadzieję, że na książce nie poprzestaniecie i posłuchacie trochę twórczości Tymona. Szczególnie tej około - jazzowej.
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Shioko » 28 sty 2014, o 01:26

A co sądzicie o twórczości Ćwieka (wybaczcie jeśli już było takie pytanie). Przeczytałam Deszcza i Chłopców, i stwierdziłam, że całkiem niezłe, jednak czegoś mi braku. Mam teraz zamiar zabrać się za Kłamcę. Tematyka mi bliska, bo występują tam bogowie nordyccy więc zobaczymy ;)
– W Acid Drinkers trzeba pić?
– Nie trzeba... należy!

Obrazek
Shioko

Postprzez Crawley » 28 sty 2014, o 08:51

Kłamca jest dość dziwny i neierówny. Dwa pierwsze tomy są ok, takie tam opowiadania luźno ze sobą związane. Czasami nieco naciągane, ale ogólnie spoko się czyta. Tom trzeci to jakaś porażka, byłem mocno zawiedziony. Czwary dość kontrowersyjny ze względu na zakończenie, ale moim zdaniem sporo lepszy niż poprzednik.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Olo » 28 sty 2014, o 08:55

Chciałem się kiedyś wziąć za "Kłamcę", ale mam na półce tyle stojeć jeszcze pozycji do przeczytania, że trochę to pewnie potrwa.
Niemniej jednak dzięki za przypomnienie.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Galloway » 28 sty 2014, o 20:22

Ćwiek spoko, ma dobre pomysły, bywało, że śmiechłem.
Mi z kolei forma opowiadań nie bardzo pasuje. Tak miałem z Anną Kańtoch i cyklem o Domenicu Jordanie (bardzo fajne powiadania swoją drogą), to samo mam z dwoma pierwszymi tomami Kłamcy. Dopiero trzeci i czwarty tom nabrał rumieńców wg mnie.
Teraz w podobnym klimacie czytam 'Siewcę wiatru' Kossakowskiej i jest jednak lepiej niż u Ćwieka. Bardziej pasuje mi jej narracja.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Crawley » 28 sty 2014, o 23:06

Matko, Siewca to jakaś masakra jest. 2/3 książki to jakieś romansidło dla 16latek z anioło-metalem w roli głównej który jest bad motherfucker. Straszne to jest, po czym ostatnia część książki to opis bitwy i nagle całość nabiera rumieńców i zaczyna czytać się świetnie.

Innymi słowy: Siewcę polecam czytać tak: wstęp (żeby mieć ogólne rozeznanie)+bitwa ;)
Crawley

Postprzez Olo » 28 sty 2014, o 23:50

Dzisiaj przeglądałem "Chłopców" w Empiku i widzę, że ciągnie go podniecanie dziewcząt w wieku podanym przez CRW...
Olo

Postprzez inri.drac.desk » 29 sty 2014, o 00:14

musiałam nadrobić zaległość przed obejrzeniem filmu, chociaż nie wiem kiedy się uda, no i zasiadłam dzisiaj do:
Obrazek
poszło za jednym posiedzeniem. nie mylić z posiedzeniem w toalecie :lol:
teraz ciekawa jestem co tam w tym filmie zrobili...
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez Crawley » 29 sty 2014, o 00:41

Olo napisał(a):Dzisiaj przeglądałem "Chłopców" w Empiku i widzę, że ciągnie go podniecanie dziewcząt w wieku podanym przez CRW...

Akurat Siewcę pisała Kossakowska :)
Crawley

Postprzez KRZYK » 29 sty 2014, o 09:19

"Chłopcy" to takie czytadło do pociagu
I am the One
Orgasmatron
KRZYK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park