Książki

More life..

Czytasz?

Tak
188
94%
Nie
12
6%

Liczba głosów : 200

Re: Książki

Postprzez Olo » 29 sty 2014, o 14:31

A bo nie doczytałem. Myślałem, że o Ćwieku cały czas gadamy.
;)
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez inri.drac.desk » 13 lut 2014, o 22:54

skończyłam dzisiaj czytać Iceman'a. Lekko napisana książka, szybciutko się czyta i miło.
jeszcze 1 książka z tych podchoinkowych mi została do przeczytania
You're drowning, I'll give You my hand
stay acid!
inri.drac.desk

Postprzez Laser » 15 mar 2014, o 17:15

Obrazek

Od dawna interesowałem się Zdzisławem, audycji Tomasza zaś słuchałem nieregularnie za namową młodszego brata w latach 90tych. Wiadomo było, że kupię bo wszystkie wywiady i filmy tyczące tematu łykam na bieżąco.

Na pewno nie jest to książka opowiadająca o kulisach, przyczynach i szczegółach słynnego morderstwa. Miałem takie obawy na początku. Nic z tych rzeczy. I całe szczęście. Ogrom pracy jaki musiała wykonać autorka poraża. Szczegóły zmagań o kasę, farby i żywność w latach PRLu. Fragmenty listów - w tym miłosnych. Nieznane szczegóły z życia obu panów. Jest zabawnie i refleksyjnie. W trakcie czytania człowiek uświadamia sobie, że pasja, upór i konsekwencja w każdych czasach i w każdych warunkach pozwala iść własną drogą niezależnie od tego co myśli i oczekuje otoczenie.

Szkoda tylko że trochę po macoszemu potraktowany został okres po śmierci Tomasza. Spodziewałem się większej liczby szczegółów dotyczących jego pracy, kupna komputerów, aparatów i organizacji zajęć w pracowni. Głównie to mnie interesuje - także pod tym względem czuję się niedopieszczony. No ale to kobieta pisała.. :twisted:
Mimo tego książka jest super. Przynajmniej dla mnie. A w tym roku w końcu trzeba będzie się wybrać autem do Sanoka coś czuję..
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Crawley » 18 mar 2014, o 21:27

Ja ostatnio skończyłem czytać kolejnego Inkwizytora Piekary. Co tu dużo mówić, książka nie odstaje poziomem od poprzedników. Może nie jest tak dobra, jak poprzedzający ją Bicz Boży, ale też nie jest gorsza od najsłabszych z cyklu. Zwykły poziom Piekary. Niezłe czytadło, ale kilka ale:
1. Kto widział książkę 300 stron, którą można przeczytać w jeden wieczór? Jakieś 200 stron przeczytałem na lotnisku+w samolocie. Można pokusić się o stwierdzenie, że dostajemy do ręki dwa dłuższe opowiadania zamiast pełnoprawny tom.
2. Piekara silił się miejscami na komentarz dotyczący obecnych czasów, ale nie do końca mu to wyszło. Choć i tak jest lepiej jak wstawka o palikocie nicponiu.
3. Ile można pisać to samo? Może autor chce przybliżyć nam lepiej postać Mordimmera, przedstawić losy przed Sługą Bożym, wyjaśnić skąd wziął się Mordimmer i jego towarzysze, ale według mnie to jest zupełnie nie potrzebne - tym bardziej, że w trakcie swoich przygód bohater się nie rozwija i może poza jednym czy dwoma opowiadaniami z cyklu Ja, Inkwizytor (dodajmy, że ukazały się na początku) nie dzieje się nic, co wpłynęłoby w jakiś sposób na jego osobowość.
4. Cykl Ja, Inkwizytor zdegradował relacje zwykły inkwizytor: inkwizytor z wewnętrznego kręgu (który jest niby super tajny) gdzieś do poziomu Straż Miejska - Drogówka.
5. I w ogóle coraz bardziej wydaje mi się to spijaniem piany z popularnego cyklu. Cyklu, który autor planował zakończyć jakieś 5 lat temu (albo i jeszcze dawniej).

Ogólnie: jeśli ktoś jest fanem i/lub ma na zbyciu 4 dychy, może kupić czytadło na jeden - dwa wieczory. W innym wypadku lepiej sięgnąć po coś innego.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Pschemass » 16 kwi 2014, o 17:09

ja w końcu doczytałem biografie Del Piero, w sumie nic nowego, Alex od zawsze wydawał się świetnym, normalnym człowiekiem i to też pokazał w książce, myślę, że nie tylko do poczytania przez kibiców
Obrazek
Pschemass

Postprzez Ginekolog Ewy Braun » 25 cze 2014, o 14:24

Z ostatnich dwóch miesięcy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wszystkie dobre, ale ostatnia pozycja absolutnie rewelacyjna

Teraz równolegle autobiografia Dżony Kesza i "Vader.Wojna totalna", bo nie mogłem się zdecydować co najpierw
Ginekolog Ewy Braun

Postprzez quetopish » 25 cze 2014, o 15:46

Parę dni temu skończyłem:
Obrazek
Książka rewelacyjna i świetnie napisana. Ozzy to klasa sama w sobie, szczerze polecam. (Dla zainteresowanych: niedawno pojawiła się reedycja książki, którą mozna dorwać w internecie, czy większości księgarni).

Właśnie wpadła mi w łapy biografia Vadera i nowy Jo Nesbo, czyli niewielki zapas jest. Też mam problem od czego zacząć.
quetopish

Postprzez Atu » 9 sie 2014, o 17:06

Obrazek
Obrazek
Wreszcie do mnie dotarły!
Najpierw zacząłem czytać "Spowiedź", dotarłem do połowy. Jak skończę od razu zabieram się za "Jaskinię"!
Która wiara zapewni mi rozgrzeszenie?
Który Bóg najtaniej sprzeda mi zbawienie?
Atu

Postprzez Ginekolog Ewy Braun » 28 sie 2014, o 07:18

Przeczytane na urlopie:
Obrazek
Obrazek
Ta druga o higienistach rasy bardzo ciekawa, 16letnią dziewczynę wsyterylizowano we we wspaniałej, opiekuńczej Szewcji, bo słabo sie uczy, a w jej miejscowości są koszary 8-)

Obrazek
szczyt szyku na neapolitańskim pogrzebie: obecność wujka z Rzymu (jeden z informatorów autora dorabiał sobie odgrywając tego wujka)
nie wiedziałem, że juz w tamtych czasach byli specjaliści od rekonstrukcji błony dziewiczej (lepsza niz oryginalna - "nawet najbardziej energiczny mężczyzna potrzebował trzech dni, aby ją unicestwić") :D

@Atu: daj proszę, znać jak oceniasz jaskinię, zastanawiam się nad jej kupnem
Ginekolog Ewy Braun

Postprzez solirood » 9 wrz 2014, o 08:41

Takie coś dziś rano wypatrzyłem, nie wiedziałem czy dać tu, czy do Litzy. Daję tu:

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,5809,Wilki-dwa
Załączniki
Wilki dwa.jpg
Idźmy w pokoju, ludzie prości.
Przed nami jest
- "Jądro ciemności".
solirood

Postprzez Ginekolog Ewy Braun » 16 wrz 2014, o 11:55

Skończyłem "FIFA MAFIA" i odechciało mi się oglądać wyczynowy sport :/

Teraz przerabiam:
Obrazek
Ginekolog Ewy Braun

Postprzez Trotyl » 17 wrz 2014, o 09:12

A ja ostatnio z przyjemnością przeczytałam taką oto quasi-biografię Esther Woolfson, sinolożki, która z pewnym momencie swojego życia zaczęła dzielić dom z przeróżnymi ptakami (i nie tylko). Żeby była jasność - nie jest ona zdziwaczałą, starą kobieciną, po prostu osiągnęła ten poziom empatii, który dla wielu ludzi jest nieosiągalny ;). Najciekawsze w całej historii są jej przejścia z krukowatymi, które towarzyszą jej od wielu lat - z gawronicą Kurczakiem i sroką Pyskaczem. Wprawdzie współczesne podejście do krukowatych znacznie różni się od dawnego spojrzenia na te niezwykłe ptaki, ale wiele krzywdzących stereotypów funkcjonuje nadal. O ile kruk, wrona czy gawron raczej nikomu nie wadzą, to już sójki, sroki i szpaki cieszą się złą sławą. Zapewniam, że lektura tej książki wpłynie na wasz punkt widzenia (jeśli oczywiście w ogóle kogoś to zainteresuje, ale zaręczam, że warto, bo poza wszystkim to kawałek niezłej literatury ;>). To wzruszająca, niezwykle zabawna miejscami opowieść, pokazująca, jak wspaniałymi i inteligentnymi stworzeniami są krukowate. Jak są społeczne, humorzaste i niezależne, a jednocześnie jak bardzo tajemnicze (szczególnie dla laika, takiego jak np. autorka książki). Nie trzeba być ornitologiem ani biologiem, ponieważ wszelkie naukowe kwestie, które pojawiają się w książce, są dokładnie wyjaśniane, w sposób bardzo przystępny. Dodatkowym plusem Corvus są barwne opisy antropologiczno-kulturowe, orientujące czytelnika w skomplikowanych stosunkach człowieka i ptaków na przestrzeni dziejów. Polecam wszystkim, którzy choć trochę interesują się tematem ptaków z naszego najbliższego otoczenia ;).
Obrazek
Obrazek
http://www.myspace.com/blowjoke
Thrash ash srash \m/
Trotyl

Postprzez Galloway » 7 paź 2014, o 23:14

Obrazek

Spodziewałem się literatury faktu w wersji 'surowej'. Czysto reporterskiego przedstawienia przebiegu wyprawy poszukiwawczej, mającej na celu odnalezienie ciał Maćka Berbeki i Tomka Kowalskiego, którzy zginęli na Broad Peak rok temu. Dobrze napisanego, ale jednak reporterskiego. Zostałem niesamowicie zaskoczony. Jacek Hugo-Bader jest tutaj jednak nie tylko osobą dokumentującą wydarzenia, ale i czynnym uczestnikiem przedsięwzięcia.

Wydarzenia, które miały miejsce w marcu 2013 roku poznajemy też z perspektywy tych, którzy brali w nich czynny udział, jak i tych, których osobiście dotknęła ta tragedia. Wiele punktów widzenia, wiele aspektów, wiele emocji.

Bardzo dobrze napisana książka, wolna od niepotrzebnego patosu. O zwykłych ludziach z niezwykła pasją.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Laser » 7 paź 2014, o 23:37

Galloway napisał(a):Jacek Hugo-Bader jest tutaj jednak nie tylko osobą dokumentującą wydarzenia, ale i czynnym uczestnikiem przedsięwzięcia(..) Wiele punktów widzenia, wiele aspektów, wiele emocji.
Niedawno autor był w Trójce gościem i opowiadał o książce. Niezły z niego freak.. Po audycji wiedziałem, że po to sięgnę. Ale póki co jeszcze nie sięgnąłem.. :D

Nie zrozumcie mnie źle - nadal nie uważam, żeby ci co zginęli byli jakimiś "bohaterami". Po prostu jest to cholernie interesująca historia.
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Ginekolog Ewy Braun » 19 lis 2014, o 11:06

Ginekolog Ewy Braun napisał(a):
Teraz przerabiam:
Obrazek

się umęczyłem, parę ciekawostek jest, ale ogólnie męczybuła
za to:
Obrazek
pyknałem prawie całe w czasie podrózy w te i nazad do Krakowa

obecnie:
Obrazek
nie słyszałem o kolesiu, a po kilkudziesięciu stronach stwierdzam, że jest bardzo dobrze!
Ginekolog Ewy Braun

Postprzez acidolka » 25 lis 2014, o 14:41

Ostatnio tłukąc się z myslami wśród 4 zimnych ścian postanowiłam zajrzeć do ksiązek. Zimne angielskie wieczory umilają mi:

Obrazek
oraz
Obrazek

ta druga lektura jest przegenialna. Czyta się szybko miło i przyjemnie, uśmiechając się pod nosem od czasu do czasu. Polak to jednak potrafi(ł) ;)
pij jak wielbłąd ląduj jak Wrona
acidolka

Postprzez Darkness » 16 sty 2015, o 20:02

Moja skromna osoba proponuje Ci 3 serie kryminałów:

Simon Beckett, Seria Davida Huntera
- Chemia śmierci
- Zapisane w kościach
- Szepty zmarłych
- Wołanie grobu

Cody McFadyen, Seria Smoky Barrett
- Cień
- Dewiant
- Maska Śmierci

Aleks Kava, Seria Maggie O'Dell - tu jest 11 kasiążek

Wszystkie powyżej czytałam, polecam. Najbardziej "hardcorowa" jest jak dla mnie seria książek Simona Becketta.
Darkness

Postprzez Tymeg » 28 sty 2015, o 10:30

Skończyłem niedawno "Doktor Sen" S. Kinga i czytało się rewelacyjnie. Jedna z najlepszych książek Mistrza jaką czytałem. W opinii niektórych pewnie bluźnię, ale jak dla mnie lepsza od "Lśnienia".
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Postprzez maciejoo » 3 lut 2015, o 02:27

Ja ostatnio przeczytałem:
Obrazek

rewelacyjna książka będąca debiutem pana Andy'ego Weira, wydana w zeszłym roku, świetnie opisana walka głównej postaci o przetrwanie na czerwonej planecie, ciekawe opisy naukowe itd. itp. Polecam. Jesienią tego roku swoją premierę będzie miał film stworzony na podstawie tej książki, w reżyserii Ridleya Scotta :) w roli głównej Matt Damon.

Obrazek

w przeciwieństwie do wspomnianej wyżej książki, tu mamy do czynienia już z hard sci-fi z lat 70. Również świetna książka. Polecam

W tej chwili czytam:

Obrazek
"...born in shackles - that's his view
he wants to go out and cure
throw the chans off, start his game
monster surgeon is his name..."
maciejoo

Postprzez Tymeg » 3 lut 2015, o 08:58

Postanowiłem odpocząć trochę od Kinga (mimo, że na półce czeka nietknięty "Talizman") i teraz na tapecie mam:
Obrazek
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park