Zagraj przed Acid!

Wake up! Here come the Acids!

Zagraj przed Acid!

Postprzez Maciek » 7 lip 2011, o 11:42

Hej Barmy Army!

Jesienią Acid rusza w kolejną trasę po Polsce! Kalendarz wypełnia się szybko więc koncertów będzie pod dostatkiem.

Jak macie swoje zespoły i jesteście chętni zagrać jako support wysyłajcie swoje zgłoszenia! Formularz dostępny na stronie Rumburaka.

http://rumburak.pl/index.php?dzial=form ... _supportow

Jest to jedyna droga zgłaszania kapel na występ przed Acid Drinkers, Flapjack i Titus Tommy Gunn.

Do zobaczenia na scenie!
Maciek

Re: Zagraj przed Acid!

Postprzez Laser » 7 lip 2011, o 12:42

a akceptacja ze strony acid i powiedzmy fajność to jedyne warunki jakie musi spełnić support?

bo wiecie.. ja słyszałem, że żeby zagrać trasę u boku polskiej kapeli metalowej to pisze się czasem umowę ponieważ za to się ponoć płaci.. :wink:

niektórzy nie zamierzają jednak za to płacić :twisted:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Maciek » 7 lip 2011, o 13:53

Nie oczekujemy na płacenie za granie przed Acid :)
Maciek

Postprzez Pała » 7 lip 2011, o 17:25

Niezwłocznie wypełniam i wysyłam :)
Pała

Postprzez Dzwon » 11 sie 2011, o 16:33

a jak ze zwrotami? są wliczone w koszta, czy może do działa na zasadzie "bierzemy zespół, który zaleje za swoje i sam sobie skołuje spanie"? Jeśli to drugie, to trochu słabo, bo zadecyduje kasa a nie szeroko pojęty walor artystyczny
Dzwon

Postprzez macant » 11 sie 2011, o 17:22

W tym podaniu jest coś takiego jak "Warunki występu". Na mój prosty chłopski rozum to tam spokojnie można, a nawet trzeba wpisać coś w stylu "Zwrot kosztów dojazdu/dojazdu plus noclegu".
macant

Postprzez Abdon » 11 sie 2011, o 17:42

myślę, że chodzi jednak o support w twoim rodzinnym mieście, a nie o wyjazd w dwuletnią, światową trasę na które trzeba zmieniać skarpety, które, jak wiadomo, kosztują ;)
Obrazek
Abdon

Postprzez Dzwon » 11 sie 2011, o 18:18

a ja myślę, że nie. Lokalne supporty zawsze się same wyłaniają i to aż w nadmiarze, więc fakt ogłaszania tego na głównej raczej ni e wynika z niedoborów, tylko chęci znalezienia jakiegoś godnego zamiatacza sceny przed główną gwiazdą. Wydaje mi się, że z tymi zwrotami będzie tak jak się spodziewam - mając do wyboru zajebisty zespół wymagający zwrotów i inny słabszy z pełnym portfelem, menago jako zespołowy biznesmen weźmie to drugie. Jeśli tak, to to przykre, bo już coś takiego przerabiałem z Veal na trasie z Frontside - atmosfera zajebista, koncerty i imprezy mocno na na plus, ale spanie załatwiane na couchsurfer i u Kfasa (!) na ostatnią chwilę i jakieś 2,5 kloca w plery :/
jeśli jednak okaże się inaczej to szacun dla onanizatora
Dzwon

Postprzez Olo » 11 sie 2011, o 20:15

Dzwon napisał(a):onanizatora

O ja jebię...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez gawron » 27 sie 2011, o 10:56

dam ostatni przykład boysbandu w którym gram:
doszła do nas informacja że do Olsztyna wpada zacna kapela dobrze znana już na polskiej scenie.
no to co... to wysyłamy zapytanie o support do menagmentu i dostajemy odpowiedź że czemu nie.
wszystko ładnie pięknie dopóki nie dostaliśmy przykładowej umowy, podam w skrócie kilka ważniejszych pkt:
-nie dostajemy kasy za koncert (ok, chodzi nam o to żeby pokazać się tylko u boku głównej gwiazdy),
-dopłata do plakatu 100zł (ok, na 5 osób w zespole to nie katastrofa),
-mamy 20min + 5min na szybkie rozstawienie i zestawienie gratów (ok, jesteśmy tylko supportem więc to ma byś szybkie rozgrzanie publiki),
-graty głównej gwiazdy sterczą na scenie przez wszystkie występy i wara od nich (ok pomieścimy się),
i takie takie....

wszystko jeszcze by było do zaakceptowania gdyby nie to że za zerwanie umowy narzucana jest kara 5.000zł :shock: a zerwanie umowy to (podam tylko kilka):
-nie dostarczenie logo i opłaty za plakat do wyznaczonego terminu,
-przedłużenie pobytu na scenie,
-nie stawienie się na koncercie z powodów wyższych (znaczy że co: trzęsienie ziemi? wypadek w drodze na koncert? biegunka?;)
i takie takie...
trochę przesada z tą karą bo wiadomo jak to czasami może wypaść: trzeba własne graty przetransportować, przewieźć własnymi autami (zawsze jakieś narażenie na kontuzję), koncert zaplanowany był na sezon zimowy czyli sezon na przeziębienia, grypowanie itd...
ja wiem że to tylko takie moje gdybanie ale jakby już coś się stało to musielibyśmy sprzedać część gratów żeby skołować 5klocków!

najzabawniejsze jest to że w umowie nie było żadnej wzmianki o tym co należy się zespołom w przypadku jak już wszyscy dojadą na miejsce koncertu, wywalą i rozstawią graty i nagle się dowiedzą że koncert odwołany.

to był występ załatwiany przez jakąś agencję a szczegółów rozmowy raczej nie będę podawał :mrgreen:

a skoro już w temacie jestem to powiem że zgłoszenie o support też już poszło czekamy tylko na jakąś konkretną odpowiedź :D
gawron

Postprzez Olo » 27 sie 2011, o 20:47

Za plakat stówę?
Z czego on był?
Ta kapela chyba z supportów żyje...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez kóla » 28 sie 2011, o 01:05

pewien bylo ich wiele, no i projekt trzeba bylo zrobic ;P
kóla

Postprzez macant » 28 sie 2011, o 18:57

Dokładnie. Projekt, druk, rozklejanie. Za to wszystko się płaci.
macant

Postprzez gawron » 28 sie 2011, o 19:12

taa jest,
dopłata tyczy się druku, porozwieszania i projektu (jak zespół nie ma stałego supporta to każdy koncert wymaga nowego wyglądu plakatu gdyż dochodzą regionalne kapele)
gawron

Postprzez Dzwon » 29 sie 2011, o 16:24

Gawron, wydaje mi się, że powinieneś mieć w dupie konwenanse i napisać, co to za zespół, co by inni się podobnie nie nacięli. Skoro są takimi frajerami, to powinno zostać upublicznione. Zmiatanie takiego tematu pod dywan nie przyniesie nic dobrego, a wręcz przeciwnie
Dzwon

Postprzez T.YoY » 30 sie 2011, o 16:15

Branie kasy od supportow , z apojedyncze wystepy jest slabe. Poza tym jak rownie slabe jest podesjcie zespolow, ktore jeszcze nic nei osiagnely, zagraly kilka lokalnych koncertow i pytaja sie , czy za support przed znana kapela moga dostac kase....
Chcesz zarobic kase? Zorganizuj koncert, zalatw promocje, zapros znajomych. Ma podczepianiu sie pod gwiazde nikt jeszcze nei zarobil. Takie sa zasady.
na calym swiecie absolutna norma jest , ze gdy znana kapela/kapele jada w trase , biora sobie jakis mlody zespol, ktory nie dosc,ze placi za mozliwosc wystepow , to jeszcze cala logistyke ogrania sobie sam.
I to jest absolutnie normalne. Bo jak...taki, np. Maku , siedzi nad trasa 5 niesiecy, wykonuje milion telefonow, ogarnia hotele, przejazdy, i na 2 miesiace przed dzwoni kapela,ze chce jechac i jeszcze dostac kase za to.... Z jakiej paki? Chcesz jechac? zaplac, wez koszulki to moze czesciowo Ci sie zwroci.
Tak bylo , jest i bedzie. I bardzo dobrze!!
Alexander The Great !
T.YoY

Postprzez gawron » 30 sie 2011, o 21:35

absolutnie się zgodzę a Tobą T.YoY:
-support kasy nie bierze,
-nie marudzi że za krótko czasu na scenie,
-sprawy logistyczne ogarnia sam (transport, kasa na paliwo, noclegi, itd)

support powinien się cieszyć że po prostu gra koncert i w ogóle być wniebowzięty że ma zaszczyt zagrać przed kimś wyjątkowo znanym już nie mówiąc o tym jak wypali jakieś afterparty z gwiazdą. nas (jako kapelę) przeraził i ostatecznie zniechęcił punkt umowy mówiący że w razie "dania dupy" kara 5,000zł tyle że w umowie nie było sprecyzowane co właściwie znaczy te tzw. "danie dupy".

Dzwon: tu nie chodzi o samą kapelę i menagera. cała korespondencja toczyła się między nami a jakąś agencją która pociągała za sznurki całej trasy zespołu, to ona nam przedstawiła warunki występu.

oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać do wciskania się jako support, wręcz przeciwnie ale jak już zaistnieje u was podobna sytuacja to czytać i czytać ze zrozumieniem bo "...dopiero w chwili całkowitej niemożności porozumienia pomiędzy stronami kierowane na drogę sądową i rozstrzygane wg prawa polskiego przez Sąd rzeczowo właściwy..."
gawron

Postprzez T.YoY » 31 sie 2011, o 18:36

fakt, kara dla supportu jest absurdalna, w przypadku gdy chodzi o pojedynczy koncert.

Inaczej sprawa ma sie, gdy zespol umawia sie,ze jedzie na cala trase, placi za to i w ostatniej chwili sie wycofa. wtedy taki zapis ma sens.
Alexander The Great !
T.YoY

Postprzez Dzwon » 2 wrz 2011, o 14:31

Noo, support powinien się jeszcze cieszyć, że może korzystać z tej samej toalety na bakstejdżu co Acid. Tylko deskę oblizać z wrażenia! Rozumiem Wasze zdanie, ale nie uważacie, że w rozgrywce "obciąć z budżetu imprezy (nie wiem, jaką aktualnie ma stawkę Acid, ale kwota bankowo 5-cyfrowa) głupie, powiedzmy, 300zł i dać w łapę zajebistemu zespołowi, który rozgrzeje dechy do czerwoności" vs "wziąć byle gówno, ale żeby mieć 300zł więcej do podziału na band, ekipę techniczną i biednego menago" powinna jednak wygrać dobra nuta? Kurwa, 300zł to im wyjdzie na łeb tyle, co pierdnąć.

Nie mówię, że mój band rozgrzeje dechy do czerwoności. Broń, Boże! Chodzi mi o to, że to zespół który zajebiście potrzebuje szansy, podobnie jak wiele innych. I tym nam wszystkim podpierdzieli sprzed nosa to wszystko jakiś Nekromer, czy Sixpounder, co to mają tatusiów w garniturach i nie muszą zapierdalać pksem z 3 przesiadkami na próbę taszcząc case z gitarą i pedalboard, bo nie ma kasy na drugi instrument.

A jaka powinna być w tym rola Acid? Jako Padre polskiej sceny nie powinien bynajmniej "siedzieć na klozecie i liczyć ecie-pecie", tylko dawać młodym kopniaka motywacyjnegio w postaci takich właśnie koncertów. Bo kto niby ich zastąpi? Mogę dać sobie łapę uciąć, że wśród zespołów, któe się zgłosiły jest na bank jakaś perełka, która mogłaby wyfrunąć do przodu po tej trasie jak z procy. Hipotetyzując, za 20 lat Acid mógłby się cieszyć, że oprócz swojej muzycznej spuścizny zrobił coś jeszcze zajebistego dla polskiej sceny i w swojej zajebistości szlachetnego, dając się wywrzeszczeć gówniarzom, którzy się okazali zajebistym objawieniem. Ale niewiedza jest być może wygodniejsza. Może lepiej nie słuchać tych wszystkich bandów, tylko wziąć ten, co ma auto na powietrze z 5-osobowym apartamentem w środku.

Sorry za moje gorzkie żale, ale wbrew przedmówcom uważam, że nie. Nie zawsze tak było. Jako przykład z pierwszej ręki mogę podać MURT, który bądź, co bądź był wydarzeniem o podobnej skali: była kasa na transport, codzienny obiad dla każdego zespołu, nocleg i na dodatek każdemu jeszcze skapnęło parę groszy w kieszeń na koniec. Grał tam m.in. band, któy wtedy jedyne, co miał do zaoferowania, to 2 amatorskie klipy na YT, a mimo to został przyjęty więcej niż godnie.

Do nie dawna nie było kompletnie do pomyślenia, żeby nie zagwarantować pieprzonego zwrotu, teraz jest to norma. Nie było też do wyobrażenia kupowanie sobie supportu przed mega znaną amerykańską kapelą, pod podłą oficjalną podszewką konkursu na dodatek.Nie było do pomyślenia wykupywanie miejsca na scenie na festiwalach. Nie było do pomyślenia, żeby zespół brał kredyt, żeby zahaczyć się na trasę pod skrzydła jakiejś gwiazdy. Nie byłoby do niedawna do pomyślenia, by kapela wydająca się w Mystic jeździła na przeglądy i naturalnie je wygrywała, "bo przecież oni są z Mystic". Cała scena żyje w jakiejś potężnej bańce mydlanej. Wszyscy wiedzą jak jest, ale jakoś nikomu to nie przeszkadza. Jeśli nadal uważacie, że to normalne i że trzeba się z tym pogodzić to życzę kolorowych snów w płomieniach.

Parafrazując Howarda Beala z filmu "Network": "...all I know is that first you've got to get MAD! You gotta say: "I'M A MUSICIAN GOD DAMN IT! MY MUSIC HAS VALUE!"
Dzwon

Postprzez gawron » 7 wrz 2011, o 00:06

dzwoneczku :wink: absolutnie się z Tobą zgodzę ze wszystkim co napisałeś jednak cała Twoja wypowiedź (z mojego punktu widzenia) dotyczy supportu uczestniczącego w całej trasie i takiemu zdecydowanie należy się "małe co nieco" za zaangażowanie, sceniczne i te pozasceniczne starania na najwyższym poziomie we wszystkich występach.

może trochę niedokładnie sformułowałem swój poprzedni wpis ale rozpisywałem się bardziej w temacie supportu regionalnego. oczywiście wszyscy bardzo by chcieli żeby i taki band dostał przynajmniej zwrot kosztów i żeby jeszcze z tego starczyło na kilka piwek po koncercie czy co tam kto lubi... jednak trochę w tej dziedzinie się pozmieniało i jak nie przystaniesz na warunki organizatorów to dostaniesz kopa i do widzenia.
młode kapele przystaną i na takie warunki byleby złapać jakieś kontakty i w ogóle pokazać się. i po kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu takich występach może coś "ruszy do przodu".

też mnie szlag trafia jak przed gwiazdą wieczoru pojawia się jakaś kapela co prezentuje wszystkim jakiś kindermetal do tego kosmicznie rzępolą i z każdym taktem zmieniają tempo. a dlaczego oni grają a np. nie Twoja kapela? ha, bo mają za plecami tatusia z grubym portfelem albo znajomościami (albo to i to). pamiętam jak publikę dla TSA w w moim mieście rozgrzewał właśnie taki zespół. to było straszne...

w ogóle jestem ciekawy jak to wyjdzie z tą trasą Acidów bo jak już się wszyscy już wiemy nie będzie supportu na całą trasę. nie ukrywam że zgłoszenie poleciało na rumburak.pl i nie twierdzę że jesteśmy jacyś zajebiści i to nas powinni wziąć do roli supporta ale ręce mi opadną jak wezmą jakiś konkretny shit którego sporo jest dookoła
gawron

Następna strona

Powrót do Koncerty