Peep Tour 2016/2017

Wake up! Here come the Acids!

Re: Peep Tour 2016/2017

Postprzez Laser » 10 cze 2017, o 02:00

Spieprzyłem nagrywanie - jakoś wyszło tak że mam pierwsze dwie piosenki.. Ale cały koncert jest na YT obecnie - wiec oglądajcie ludzie. Jeśli chcecie.

Bobby pomylił się delikatnie w drugim refrenie "Anybody Home", poza tym w środkowej części coś nie styka - chyba nierówno było. Wokale naprawdę słabo mu szły - poprawy ni ma. Gitary tym razem zestrojone. Nie wiem jak było później bo oglądałem koncert tylko do "Blues Beatdown" (w TVP nadawali "Rybkę Zwana Wandą")

Dźwięk bardzo przyzwoity i świetne kadrowanie - tak trochę w stylu pamiętnego Czad Komando. Operatorów kamery na scenie zatrudnić w przyszłości przy nagrywaniu rasowego DVD. :D Przy barierce widać kolegę Krzyka (szMACIArza) - nadal chodzi w tej starej bluzie.. Ile ona ma? Dwadzieścia jeden lat chyba...

edit: Posłuchalem do końca i muszę przyznać, że naprawdę dobrze się tego słucha. Naprawdę udany koncert. Nowy nawet niektóre solówki zagrał. Brzmienie jego gitary jest zaś jakieś takie - nietypowe. Poza tym skopał trochę święty riff do Pizza Driver. Zagrali Jacka - jest lepiej, ale dalej coś mi tam do końca nie pasuje. Więcej grzechów nie pamiętam.. :twisted:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Ziemniax » 10 cze 2017, o 18:25

Im dłużej obserwuję Acid z Bobbym, tym średniej mi się kolega widzi. Z jednej strony gitarowo daje radę i nawet gra solówki, z drugiej wokalnie jak dotąd totalna cienizna. Czyżby szykowała się powtórka z Perły? W sensie, Tyta obsługuje numery dotąd należące do gitary rytmicznej, a rytmiczny co najwyżej ryknie w chórku i ewentualnie w przyszłości swoje. Kurde, nie leży mi to, siłą Acid zawsze były wyróżniające się drugie wokale, a Bobby'ego ledwo słychać.
Ziemniax

Postprzez Olo » 10 cze 2017, o 19:14

Ziemniax napisał(a):ewentualnie w przyszłości swoje

Proszę nie rozśmieszać klienta.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez DB » 10 cze 2017, o 23:36

Naprawdę lubię oglądać tak zrealizowane koncerty, brzmienie fajne, selektywne, kamera pracuje jak trzeba...taka miła odmiana od tych nagrań z telefonu ;)
Jeśli chodzi o Bobby'ego, to mam wrażenie, że trochę swobodniej czuje się na scenie niż kilka miesięcy wstecz, lecz nadal odnoszę wrażenie, że zachowuje się jak uczeń, który nie chce podpaść starszym kolegom...przez co jest trochę "wyhamowany"...
Jego wokale nadal są zbyt niskie, niedźwiedziowate (nie wiem czy on umie inaczej, ale jak gada normalnie, np. w wywiadach to nie ma niskiego głosu), no i słychać, że nadal śpiewa kwa-dra-to-wo...to się chyba da wyćwiczyć? ...w każdym razie w Hit The Road Jack zauważyłem jakby postęp w porównaniu z np. tym wykonaniem na WOŚP.

PS. A Titi to mógłby już jakieś nowe teksty do publiki wymyślić...
Bitches, drugs, guns for sale.
DB

Postprzez Drwal Anonim » 11 cze 2017, o 13:47

Byłem, później jeszcze raz przesłuchałem trzeźwiejszym uchem i nadal utrzymuje moje o Bobbim nie do końca pozytywne zdanie (po tym co widziałem na WOŚPie może jest kapkie lepiej, ale i tak mi to nie bangla do końca). Wokalnie - tak źle chyba jeszcze nigdy nie było w historii Acid, gitarowo do Jankiela też mu sporo brakuje.
PS. jeśli ktoś uzna za sensowne, to mogę wrzucić na jakiś serwer koncert w mp3 pocięty na pojedyncze utwory ;)
Drwal Anonim

Postprzez pmaciej7 » 11 cze 2017, o 17:21

^^ Sensowne.
pmaciej7

Postprzez Laser » 11 cze 2017, o 22:32

Czyli wszyscy właściwie jesteśmy zgodni. Mimo tego - fajnie jest obejrzeć koncert ładnie nakręcony i z dobrym dźwiękiem. Ten kower Motorhead (czy co to tam było) na przykład wyszedł bardzo przyzwoicie.

Bardzo chętnie wydałbym kasę na jakieś nowe DVD Acidów. Za kilkanaście miesięcy - jak wszyscy już będą umieć.
Laser

Postprzez Olo » 12 cze 2017, o 08:02

Nie wiem, gdzie leży problem (pewnie jak zwykle kasa), ale jakoś WOŚP, Acid i DVD nie mają po drodze.
Bo to jest, kurwa, skandal, żeby z tylu ich występów u Owsiaka nawet jednej płytki nie można było skleić.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 12 cze 2017, o 16:54

Olo napisał(a):Nie wiem, gdzie leży problem (pewnie jak zwykle kasa)
Coś w tym jest - jak się nad tym zastanowić to woodstockowe DVD Acid nie sprzedałoby się za dobrze w porównaniu z takim Dżemem, Heyem, czy Bednarkiem. Nawet Dezerter ma chyba - tak sądzę - więcej potencjalnych nabywców. Sprawa nie wygląda różowo - marne są szanse na te DVD. Ktoś kto chce zarobić raczej nie wyda na to kasy. Raczej jacyś pasjonaci. Sami musimy to wydać.. :) Spytaj Litzę ile kosztuje wydanie diwidika :P
Laser

Postprzez Olo » 12 cze 2017, o 19:39

Wszystkie jego DVD wydał kto inny.
;)

A co do Woodstockowych DVD to trochę naciągana ta teoria.
Budka Suflera? Kobranocka? Grubson? Flower Power? Urszula? Bukartyk? Chopin Etiudy?
Olo

Postprzez DB » 12 cze 2017, o 20:41

Może po prostu wystarczy poprosić/zaproponować, ale w zespole nikt na to nie wpadł? ;)
...tak, jak nie wpadł, że może udałoby się zrobić coś z tributem dla Motora (dopiero długo po koncercie lider zespołu, po zadaniu w wywiadzie pytania o dvd z tego, się przebudził...no ale było już przecież za późno)...

Wszyscy zainteresowani wiedzą, jak się fajnie sprzedał Fishdick II, na Woodstocku specjalnie na życzenie Owsiaka Acids zagrali cały set coverowy z różnymi znanymi gośćmi...ja wtedy miałem nadzieję, że może teraz, z takimi kawałkami (coverami, bardziej przystępnymi szerszemu gronu odbiorcy) uda się to dvd...
Bitches, drugs, guns for sale.
DB

Postprzez Drwal Anonim » 12 cze 2017, o 22:21

Podejrzewam, że wszystko leży w szufladzie jak u pewnego prezesa, tylko czeka na odpowiednią okazję, żeby to ujawnić ;) (patrz piękny koncert Woodstock z Olassem plus lada moment 10letnia!!!!! rocznica śmierci; Acid o początku orkiestry; coverowy koncert, to już by wypadało megaboxa wydać ).
Ps Zgodnie z prośbą pmaciej7'a, żeby zarchiwizować w dziale bootlegi, jaki serwer polecacie, żeby wrzucić ostatni koncert bo wetranser wyrzuca po tygodniu a chyba to o się mija z celem? ;)
Drwal Anonim

Postprzez xsadusx » 16 sie 2017, o 14:15

Wróciłem z Charlotty i Acid zagrali świetny set. Byli bardzo dobrze nagłośnieni i brzmieli ciężko. Titus ryczał bardzo mocno, a i nowy wioslowy już okrzepł i prezentuje się w porzadku. W dalszym ciągu jego wokale są ciszej, ale idzie to w dobrym kierunku. A na moje to Korn powinien grać przed Acids, cały czas zastawiam się na czym polega ta kornowa sława. Gitarzyści tam grają takie rzeczy, które powiedzmy taki Popcorn gra po litrze z zamkniętymi oczami. Natomiast sekcja to jest motor tego składu. Szczególnie pałker ratuje szoł. Ktoś był jak wrażenia ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
xsadusx

Postprzez Leon » 17 sie 2017, o 00:53

Co prawda nie byłem, ale wtrącę tylko, że zgadzam się jeżeli chodzi o pałkarza z Korna. Od dłuższego czasu oglądam go na Tubie i jestem pod wrażeniem.
EET FUK
Leon

Postprzez Tymeg » 18 sie 2017, o 10:40

Straszne rzeczy piszecie, ja cały czas czekam na powrót klasycznego składu Korna z David'em za garami ;)
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Postprzez Leon » 18 sie 2017, o 11:41

No bo dobre granie jednego nie oznacza, że drugi jest ciulowy i odwrotnie. ;)
EET FUK
Leon

Postprzez Tymeg » 18 sie 2017, o 13:21

Tylko jak by obecny pałker nie dawał rady to szanse na powrót Silvery by wzrosły ;)
A już na poważnie to podobno stosunki między Davidem a resztą zespołu nie są zbyt przyjazne. No ale skoro Axl i Slash umieli się dogadać to kto wie?
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Postprzez pmaciej7 » 4 lis 2017, o 06:33

Już na pierwszy rzut oka widać, że Ray jest w Kornie elementem doklejonym (choć gdy zaczął się malować, to trochę dystans złagodził), ale bębni znakomicie, a do tego wydaje się być spoko gościem. Z tych powodów lubię go i nie chciałbym zmian.
pmaciej7

Poprzednia strona

Powrót do Koncerty