Illusion

Moshin' in the nite!

Re: Illusion

Postprzez Beavis » 22 maja 2014, o 20:45

KRZYK napisał(a):a mi sie bardzo podoba. fajny pomysl i mysle, ze radocha dla tych co w klipie wystapili.
super!

Jeżeli mówisz tylko o teledysku , to piona :) ....a jeżeli chodzi w całości o nową płytę Illusion , to jest to jak CRW napisał nudne , ewentualnie nijakie. Takie a'la Lipali. Mogli już lepiej , skończyć działalność po tych dużych koncertach. Ale to tylko moje zdanie ;)
I Mean Acid Do Ya Like It ?

Obrazek

Terminator czasem musi też odpocząć

I'm a Rocker & Ace Of Spades
Beavis

Postprzez KRZYK » 23 maja 2014, o 08:13

tak, mialem na mysli klip. numer, to faktycznie nic szczegolnego, ale i tak lepszy niz czesc dokonan polskich zespolikow brylujacych na LP3 i juwenaliach :)

calej plyty nie slyszalem, wiec sie nie wypowiadam
I am the One
Orgasmatron
KRZYK

Postprzez Laser » 23 maja 2014, o 12:01

Zgadzam się z wami. Ja płyty słuchałem i jest ona niestety cała taka fajna jak ten utwór.. ;) No może z wyjątkiem tego fajnego dwunastominutowego bluesa z dęciakami na koniec. Poza tym to jak dla mnie lekka mizeria. Sam klip jest natomiast super.
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Olo » 23 maja 2014, o 12:24

Odnoszę wrażenie, że audio dla potrzeb teledysku zostało zmiksowane ciut inaczej.
Lepiej znaczy się.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 10 paź 2014, o 19:34

Obrazek

Winyle. 300szt - więcej nie będzie! 82zł. Przesyłka gratis. Zamówić można na stronie zespołu. ;)

Szkoda, że ta płyta taka do dupy.. ;)
Laser

Postprzez Olo » 11 paź 2014, o 00:01

Zamówiłem, jak znalazł za chwilę to będzie chodliwy temat.

A o płycie też miałem takie zdanie, ale ostatnio dałem jej jeszcze jedną szansę i wygląda na to, że coś z tego związku jeszcze może być.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 11 paź 2014, o 00:14

Odważny jesteś. Ja poczekam jeszcze parę lat.. Wracając do tematu - też zamówiłem. :mrgreen:
Laser

Postprzez Dziadek Mróz » 11 paź 2014, o 03:35

Spodobał mi się jeden kawałek z tej płyty..
Dziadek Mróz

Postprzez vector » 11 paź 2014, o 13:07

To naprawdę dużo jak podoba się jeden to cała płyta szałowa :)
vector

Postprzez Dziadek Mróz » 11 paź 2014, o 16:02

Czasami tak bywa,że wystarczą 2/3 jakieś zajebiste tracki,ale 1 to przesada ; ) Chodzi o "O przyszłości" i może jeszcze od biedy "O trudzie wyboru",do reszty jakoś nie chcę wracać.
Dziadek Mróz

Postprzez Atu » 11 paź 2014, o 17:45

Mi się płyta ogólnie nie podoba, może z 2-3 utwory jedynie. Ale to chyba dlatego, że to ostrzejsze oblicze Illusion cały czas w sercu mam i chyba do tej płyty nie dojrzałem, bo się spodziewałem kolejnych Noży i innych sztućców.
Która wiara zapewni mi rozgrzeszenie?
Który Bóg najtaniej sprzeda mi zbawienie?
Atu

Postprzez Atu » 7 gru 2014, o 20:01

Wczoraj udało mi się ich zobaczyć na żywo, w Łodzi (w końcu!). Bardzo dobrze im to wyszło, nagłośnienie mi bardzo pasowało, tylko Lipa się obwiązał w bluzę, kurtkę i szaliczek, żeby gardło ocieplać, bo wkurwiony był ostro, że zwraca zawsze uwagę w klubach, że za zimno jest, a nic nie robią z tym. Zresztą... klub typowo densingowo-nocny, tam jakieś dmuchawy a la klimatyzacja były, pod sceną nawet zimno było. Setlista Hity/Nowa płyta/Hity. Vendetta, Nikt, Tło, W słomę rąk, nowa płyta bez "Oddechu", BTS, Solą w oku, Nóż, Wojtek, Cierń, Bracie, Tylko, Na luzie (kolejność mniej-więcejowa). Widać, że chłopaki mają radość ze wspólnej gry. Lipa z nami trochę pogadał, jak robił przerwy na bananowy nektar. "Opowieści" na żywo całkiem dobrze wypadają, bo jednak mają w sobie ten ilużynowy żywioł. Warto było czekać prawie cały rok (bo pierwszy koncert się nie sprzedał). :D
Która wiara zapewni mi rozgrzeszenie?
Który Bóg najtaniej sprzeda mi zbawienie?
Atu

Postprzez Laser » 14 kwi 2015, o 00:16

Lipa z włosami łojezu! 8-)

Zawsze lubiłem Illusion, ale na tych filmikach Tomek wygląda jak Axl Rose. Przez to jest mi jeszcze bardziej bliski. :mrgreen:
Laser

Postprzez Cayenne » 14 kwi 2015, o 00:32

Trzeba było do quizu wrzucić z zapytaniem: któż zacz. :twisted:
Cayenne

Postprzez Laser » 14 kwi 2015, o 00:41

To fakt :)
Laser

Postprzez Smakosz » 14 kwi 2015, o 01:20

Skawa ma zajebistą koszulę, szalone lata 90-te :mrgreen:
Smakosz

Postprzez Laser » 17 kwi 2016, o 15:40

Tydzień temu był koncert w Szczeciniu.. :)

Szczecin bardzo stęsknił się za zespołem. Poprzedni bowiem szczeciński koncert Illusion został w 2014 odwołany w związku niepoważnym podejściem właścicieli klubu. Wiecie - to był taki „mafijny” klub - Imperium. Luxtorpeda tam często grała – niektórzy pewnie pamiętają. Lokalizacja podejrzana, ale plus taki, że nie trzeba płacić podatków państwu polskiemu – jak pamiętamy przy zakupie biletów na LUX paragonów nie można było uświadczyć. O postawie patriotycznej i moralnej niektórych polskich muzyków nie zamierzam jednak teraz pisać – więc przejdę do rzeczy..

Illusion. Nie było za głośno. Ja bym powiedział, że nawet dosyć cicho. Nie mniej słuchało się dobrze – a może własnie dlatego. Brzmienie w porządku - co w tym klubie nie jest normą. Lipa jak niektóry zauważyli zbyt gadatliwy nie był, ale swoje coś tam powiedział.. Na przykład nawiązując do sytuacji uchodźców w Europie i cynizmu niektórych frakcji politycznych – to było przed piosenką KEFF. Kolejność kawałków z „Trójki” była trochę zaburzona – nie po kolei było znaczy się.

Obrazek

Ogólnie koncert mocny, konkretny, przepiękny. Miejscami doznania artystyczne były u mnie tak silne, że straciłem chyba na chwilę świadomość. Po „Trójce” był mały set hitami. Zagrali między innymi piosenkę BRACIE. Trochę podżemowali przy okazji BTS, który znacznie został z tego względy wydłużony. I tu taka uwaga – własnie w tym kawałku dobrze słychać, Olo, po co basiście zespołu potrzebne są wszystkie struny w instrumencie. :twisted:

Po koncercie panowie wyszli wszyscy w komplecie z piwkiem w ręku. Wyluzowani, weseli, chętni do pogadania. Można było zrobić pamiatkowe zdjęcie, podpisać płyty i tak dalej. Zero gwiazdorstwa i wspaniały klimat. Popatrzta sami:
Obrazek

Frekwencja wysoka. Kolejka do baru gigantyczna. Tu ukłony dla jednego kolegi z Luxforum, że wykazał się tak więlką wspaniałomyślnością - w odróżnieniu do tych bez mała pięćdziesięciu chyba osób, który stały za nim – i wpuścił mnie przed siebie. Wódka, którą udało mi się wtedy nabyć była bardzo pyszna. Dzięki!

Na koncert przybył także Olo z haremem, a także o dziwo Kred. Poznałem też jeszcze parę innych osób tego wieczora, ale te znajomości nie przetrwają raczej próby czasu.. :mrgreen:

Jako, że koncert Illusion na trasie w 1996 roku był pierwszym gigiem jaki widziałem w życiu - to obecnie mam taką sytuację, że zarówno pierwszy jak i ostatni koncert, widziany przeze mnie, to koncert Illusion właśnie. I to jeszcze z tym samym materiałem. Taka sytuacja.
Laser

Postprzez Olo » 7 kwi 2017, o 09:44

Trasa na 25-lecie:
17.11.2017 - Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
18.11.2017 - Dom Kultury Słowianin w Szczecinie
19.11.2017 - B90 w Gdańsku
24.11.2017 - Klub Proxima w Warszawie
25.11.2017 - Klub Graffiti w Lublinie
26.11.2017 - Estrada Stagebar w Bydgoszczy
1.12.2017 - Zaklęte Rewiry we Wrocławiu
2.12.2017 - MegaClub w Katowicach
3.12.2017 - Klub Forty Kleparz w Krakowie

I teraz pojawia się pytanie.
Jechać do Szczecina, czy otworzyć w Poznaniu?
A może tu i tu?
Olo

Postprzez Laser » 31 sie 2017, o 13:29

Okazja by zobaczyć przed jesienną trasą zespół Illusion za psie pieniądze. W najbliższą sobotę, 2 września 2017, w Szczecinku - MateriaFest. Bilety chyba po 60zł bo zdaje się już podrożały. Mają zagrać nowe kawałki - sam nie wiem czy to dobrze czy źle.. :twisted: W dodatku zawsze chciałem zobaczyć Riverside - tu będzie okazja. Behemoth zaś jak to zwykle w naszym kraju, to nie wiadomo czy wystapi, bo:

http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/burmistrz-szczecinka-nie-godze-sie-na-cenzure-koscielna-koncert-behemotha-nie-zagrozony.html

Oto rozpiska godzinowa:

15:00 Spatial
15:40 Shinigami
16.20 Kornal
17:00 Retrospective
17:40 Materia
19:10 Illusion
21:00 Riverside
22:40 Behemoth
Laser

Postprzez Laser » 9 wrz 2017, o 18:58

Nowy kawałek "Zanurzam się". Z tego co udało mi się wysłyszeć brzmi jak klasyczne stare Ilużyn. No fajne.. ;)

A tak w ogóle przyszła mi taka refleksja, że z tych zespołów polskich, które do tej pory były mi bliskie to obecnie chyba własnie Illusion najlepiej broni się na koncertach. Pełny profesjonal jeśli chodzi o wykonanie - do tego świetny luzacki klimat, jednocześnie mocny wyraźny przekaz bez popadania w śmieszność. Nawet na tym koncercie jak sie rzuci okiem na inne udostepnione numery widać jak jest dobrze.. Normalnie najlepszy koncertowy bend w kraju. 8-)

Laser

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka