Behemoth

Moshin' in the nite!

Re: Behemoth

Postprzez kropa » 16 wrz 2015, o 18:44

Klip mi sie nie podoba. Grupa 13 robila im lepsze
mess with the best - die like the rest

http://www.lastfm.pl/user/kropa79

Obrazek
kropa

Postprzez Gómiś » 27 wrz 2015, o 16:18

My heart will be singin'
Singin' out loud'
Gómiś

Postprzez Crawley » 30 wrz 2015, o 08:16

Ta kobieta z mostkiem mnie zniszczyła.

A tak poza tym szkoda, że czegoś szybszego nie wybrali. Ale i tak wesoło :D
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Gómiś » 5 kwi 2016, o 17:37

Nowy Klip od Adasia i spółki
My heart will be singin'
Singin' out loud'
Gómiś

Postprzez Gómiś » 6 kwi 2016, o 21:49

najlepsze z całej serii
Obrazek
My heart will be singin'
Singin' out loud'
Gómiś

Postprzez pmaciej7 » 11 paź 2016, o 20:04

Ja tylko podaję dalej:

I Gdańsk:
pmaciej7

Postprzez Ziemniax » 11 paź 2016, o 20:12

Coś dziwnie regularne te protesty. Stawiam na robotę wytwórnianego działu marketingu ;)
Ziemniax

Postprzez Crawley » 12 paź 2016, o 09:54

Też się nad tym zastanawałem. W przypadku Behe wcale by mnie to nie zdziwiło.

Z innej beczki: postanowiłem sobie odświeżyć The Apostasy, którego już całe lata nie słuchałem. Album podoba mi się zdecydowanie bardziej, niż kiedyś. W sumie nawet się zastanawiam, czy nie bardziej niż Demigod (mój ulubiony krążek Nergala i spółki). Z pewnością jest lepszy, niż Evangelion z Dodą na okładce.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez pmaciej7 » 9 lis 2017, o 05:01

Ziemniax napisał(a): Stawiam na robotę wytwórnianego działu marketingu

Chyba jednak nie...

Lider zespołu Behemoth, Adam Nergal Darski, usłyszał zarzut znieważenia godła RP. Muzyk nie przyznaje się do winy.

Na wstępie przypomnijmy: trasa koncertowa grupy Behemoth „Rzeczpospolita niewierna” odbyła się między 30 września a 9 października 2016 roku. Kontrowersje wywołała wówczas promująca ją grafika, na której niektórzy dopatrzyli się znieważenia polskich symboli narodowych – większość plakatu zajmował chociażby herb z orłem.

Wspomniana ilustracja w opinii gdańskiego radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą znieważa polskie godło.

Przed kilkoma dniami do sprawy na swoim Facebooku odniósł się lider Behemotha, Adam Nergal Darski:

Jestem w drodze do gdańskiej prokuratury, gdzie zostanę przesłuchany jako podejrzany w sprawie „Rzeczpospolitej niewiernej”. Ja i mój „partner w zbrodni” Maciek „Manticore” Gruszka mamy się tam zjawić. Przesłuchali już kilka osób, między innymi heraldyków, którzy jasno stwierdzili: TO NIE JEST POLSKIE GODŁO. Jak się jednak okazuje, to za mało dla sądu, żeby podjąć decyzję. Szukają kozła ofiarnego? To kolejna próba polskiego rządu, żeby dobrać się do Nergala i postraszyć innych artystów? Jakie jest drugie dno?

Pomimo przesłuchania wspomnianych wyżej heraldyków, prokuratura postawiła Nergalowi, a także Maciejowi G., zarzut znieważenia symbolu narodowego. Podejrzani nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień.

Nie doszło do obrazy godła RP, tylko do ekspresji artystycznej. Ten znak miał być połączeniem elementów tożsamości zespołu: polskiej z elementami pogańskimi

- mówi Jacek Potulski, obrońca Adama Darskiego (cytat za tvn24.pl).

W oparciu o zebrany materiał dowodowy i uzyskane w tej sprawie opinie, prokurator postawił dwóm osobom zarzut znieważenia godła RP. Do wzoru godła zostały wprowadzone elementy o charakterze satanistycznym i antychrześcijańskim, które w sposób istotny zmieniały rzeczywiste ideologiczne znaczenie państwowo-historyczne godła RP. Następnie zlecił osobom, które zajmowały się promocją trasy koncertowej, rozpowszechnianie tego znaku graficznego

– powiedziała w rozmowie z TVN24 Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, jednocześnie zakazując dalszego rozpowszechniania grafiki. Oskarżonym grozi do roku pozbawienia wolności. Ponadto prokuratura planuje postawić zarzut jeszcze jednej osobie. Postępowanie jest w toku.

źródło: http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... godla.html
pmaciej7

Postprzez Olo » 9 lis 2017, o 09:38

Gdyby takie Die Toten Hosen byli z naszego pierdzidołka, to też mieliby pewnie przejebane:

Obrazek
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Cayenne » 9 lis 2017, o 16:14

Obecność tego wątku w ogole uraża moje uczucia religijne. a postawa Admina wręcz mnie bulwersuje, jakiego pierdziolka i co tu ma w ogóle do rzeczy wraża i zgnilozachodnia pseudoestetyka jakichś niemieckich obszarpancow?

Ed. Oto jak należy traktować prawilnie paterotycznie symbole polskie narodowe! A prawdziwi patrioci nawet gacie mogą w internetach kupić z ww symbolami, ażeby w każdym najdrobniejszym szczególe być paterotycznym! I to jest właściwa i słuszna koncepcja sztuki i patriotyzmu (lecz coś mi mówi, ze nie docenicie tej sztuki wyklętej).

Mowa zaś jest o tym: https://www.vice.com/pl/article/zmzz84/ ... -podatnika

Natomiast ponoć za sprawą stał jakiś paterotyczny mastermind, który był uprzejmy patriotycznie zagarnąć lwią część tej kasy. Jest o tym w internetach zresztą, kto chce niech szuka sobie.

A wracając do Nergala i spółki, to zasadniczo zwisa mi ich działalność i powiewa, ale jak komitet ds sekt buja się z nimi po sądach, bo obrazili symbole narodowe (???) to mi się trochę przegrzewa procesor od prób połączenia wątków i zestawienia ich z ogólnym cyrkiem, który z udziałem tychże symboli na codzień się odprawia.
Cayenne

Postprzez Olo » 9 lis 2017, o 17:19

Jak już zdążyłaś zauważyć dla takiego Nergala jest to tzw. woda na młyn popularności.
Czarni się nigdy, kurwa, nie nauczą.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez pmaciej7 » 9 lis 2017, o 17:38

To oczywiście zbieg okoliczności, że klub też ma kłopoty:

Jak donosi Radio Gdańsk, prokuratura oskarżyła Ewę H. – prowadzącą gdański klub B90 – o organizowanie imprez masowych bez odpowiedniego zezwolenia. Punktem zapalnym okazał się koncert grupy Behemoth, który odbył się w zeszłym roku, a na którym zdaniem prokuratury było ponad 1000 osób, co oznacza, iż kwalifikuje się jako impreza masowa. W takich sytuacjach niezbędne jest zezwolenie, które wydaje prezydent miasta, a którego właściciele klubu nie posiadali w momencie koncertu.

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała, że od października ubiegłego roku do marca tego roku w klubie B90 odbyło się osiem koncertów, które według prawa określane są mianem „imprez masowych” – podczas żadnej z nich klub nie dysponował odpowiednimi zezwoleniami. Ewa H. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

O sprawie klubu i problemów z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych pisaliśmy już pod koniec sierpnia. Wówczas wywiadu w tej sprawie „Gazecie Wyborczej” udzielił właściciel B90, Arkadiusz Hronowski:

Choćby tylko ze względu na koncerty metalowe klub już od dawna był solą w oku naszych fundamentalistów. Samo to wystarczyłoby pewnie do podjęcia krucjaty.Przez cztery lata klub B90 nikomu nie przeszkadzał. Byliśmy bardzo pozytywnie oceniani zarówno przez branżę muzyczną, jak i fanów. Nagle, po koncercie zespołu Behemothna jesieni 2016 roku, posypały się kontrole i materiały w TVP opisujące nasz klub jako miejsce nielegalne i prowadzone nielegalnie. Typowa propaganda tej stacji. Nie trzeba być nawet po szkole podstawowej, aby zrozumieć, że za tym stoi władza, która chce uciszyć naszą działalność i tym samym udowodnić, że wspieranie wielu imprez przez miasto jest kolejnym układem.

Warto nadmienić, że we wspomnianej Ustawie widnieje zapis, że sale koncertowe zwolnione są z obowiązku posiadania zezwolenia na organizowanie imprez masowych.

http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... ienia.html
pmaciej7

Postprzez Laser » 9 lis 2017, o 18:08

Do niedawna jedynie w sądzie można było szukać/próbować szukać sprawiedliwości. Teraz to się bardzo zmienia w kontekscie obecnie zastopowanej (pewnie chwilowo) sraczki legislacyjnej.

Ja mam nadzieję, że Nergal jak i klub zdążą wygrać w sądzie przed prawnym armagedonem, który być może rządzący nam zafundują. No bo definicja tego co jest, a co nie jest godłem - jest chyba prawnie określona. Powinna być - nie jestem prawnikiem. :roll: W tym kontekście wygrana w sądzie to chyba czysta formalność. Chyba, że się mylę? 8-)
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez pmaciej7 » 9 lis 2017, o 20:30

Co jest godłem, to wiadomo:

USTAWA
z dnia 31 stycznia 1980 r.
o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych

Art. 2. 1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.
2. Wzór godła Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 1.

Ale przestępstwo polega na tym, że...

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,

A co znieważa godło, to każdy będzie uważał co innego.

Ja na przykład uważam, że plakat nie znieważał.
pmaciej7

Postprzez DB » 9 lis 2017, o 23:47

Patrząc na ten plakat, nawiązanie do godła jest oczywiste, a tym bardziej,że znajduje się tam tytuł zawierający wyraz "Rzeczpospolita", który rozwiewa wątpliwości, że poniżej mamy do czynienia ze zmodyfikowanym godłem Polski. A czy to jest znieważenie symboli narodowych? Nie będę wydawał wyroków, ale ciekawe, jak to jest od strony prawnej, bo w tym przypadku do czynienia mamy nie ze stricte godłem (jakie np. wisi w sejmie czy jakimś urzędzie), a z jakimś dziełem artystycznym wyraźnie nawiązującym do tego godła... Nawet jeśli założymy, że jest to znieważenie symbolu narodowego, to raczej nie w takim stopniu jak wbicie flagi narodowej w gówno czy spuszczenie jej w klozecie...Godło zostało przerobione na "modłę" treści czy też image'u, który reprezentuje zespół...sprawa do dyskusji...jedni będą bronić wolności słowa i przekazu, drudzy doszukają się tu przestępstwa. Niemniej jednak we mnie ten plakat budzi raczej pewien niesmak i uważam, że nie ma w nim nic do jarania się.
A tak przy okazji, kiedyś Nergal darł Biblię na koncertach...ciekawe czy podarłby Koran?...ale chyba nie, jeszcze jakiś islamista przyszedłby z kałachem na koncert w akcie zemsty...a za Biblię najwyżej jakaś grzywna, ew. może dostałby bana na koncert w jakimś mieście...tak to jest...

W ogóle, rozpatrując podobne zjawisko szerzej, patrząc na to, jak obecnie dużą presję mają niektórzy na chęć zaistnienia, bycia popularnym i kontrowersyjnym (a wiadomo, że najlepszym sposobem na to jest wywołanie jakiegoś skandalu), trzeba zastanowić się, czy skandalizowanie powinno mieć jakieś granice...według mnie tak, bo i tak już społeczeństwo wystarczająco zdziczało. Na pewno artystom niby jest łatwiej omijać te granice, z uwagi na powołanie się na właśnie aspekt artystyczny...przypomina mi się teraz ta ścierwo-"sztuka" teatralna pt. "Klątwa", która była niezłym przegięciem. ...Jednak na pewno jest to śliski temat i ten, kto analizuje takie przypadki powinien być ostrożny w osądach, bo można się w tym zagalopować...są bezczelne przegięcia, które należy karać, ale są i przypadki, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka.
Bitches, drugs, guns for sale.
DB

Postprzez Mad Professor » 10 lis 2017, o 12:02

DB napisał(a):(...) trzeba zastanowić się, czy skandalizowanie powinno mieć jakieś granice...według mnie tak, bo i tak już społeczeństwo wystarczająco zdziczało. Na pewno artystom niby jest łatwiej omijać te granice, z uwagi na powołanie się na właśnie aspekt artystyczny...przypomina mi się teraz ta ścierwo-"sztuka" teatralna pt. "Klątwa", która była niezłym przegięciem. (...)

A kolega widział ,,Klatwę'', że ją od ścierwa wyzywa, czy jak minister kultury: ,,nie widziałem, dlatego chciałem się na jej temat wypowiedzieć''?
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez DB » 10 lis 2017, o 15:09

Chcesz tego bronić? Widziałem skróty i sceny, które tam się działy wystarczająco dużo mówią...tak samo jak ty puszczasz płytę, nie podoba ci się, to wyłączasz, ale choć nie wysłuchałeś jej do końca, to masz opinię na jej temat. Nie chciałem urazić wulgarnym słowem.
DB

Postprzez Mad Professor » 10 lis 2017, o 15:22

Nie jestem urażony. Po prostu nie rozumiem jak można oceniać całość przedstawienia po urywkach, albo - co gorsza - w ogóle go nie widząc (vide jeden z czołowych kretynów pisiej władzy - minister kultury (tfu!) niejaki Gliński). Psychoprawica się stadnie rzuciła do hejtowania ,,Klątwy'',bo ktoś im rzucił hasło, że bluźniercza. Tyle wystarczy bezmózgim tępakom ubranym w patriotyczne koszulki do obrzucenia gównem czegoś, czego nie znają. Zakładam DB, że potrafisz samodzielnie myśleć i kategoryczne sądy dotyczące kogoś/czegoś wygłaszasz, bo takie są Twoje myśli, nie pożyczone z portalu wpolityce.pl. Pozdro! ;)
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez DB » 10 lis 2017, o 15:48

Mad Professor napisał(a):Zakładam DB, że potrafisz samodzielnie myśleć i kategoryczne sądy dotyczące kogoś/czegoś wygłaszasz, bo takie są Twoje myśli, nie pożyczone z portalu wpolityce.pl. Pozdro! ;)

Wiesz, ja lubię mieć swoje zdanie...dziś dużo rzeczy trzeba przepuszczać przez sito, nie idę ślepo za kimkolwiek. Pozdro ;)
DB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka