Behemoth

Moshin' in the nite!

Re: Behemoth

Postprzez Mad Professor » 10 lis 2017, o 15:50

Podoba mi się ta kulturalna wymiana myśli. Jest tu nas jednak tak mało, że musimy się szanować. Buziole ;)
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez HofmannAcid » 10 lis 2017, o 16:11

DB napisał(a):A tak przy okazji, kiedyś Nergal darł Biblię na koncertach...ciekawe czy podarłby Koran?...ale chyba nie, jeszcze jakiś islamista przyszedłby z kałachem na koncert w akcie zemsty...a za Biblię najwyżej jakaś grzywna, ew. może dostałby bana na koncert w jakimś mieście...tak to jest...

Sorry ale to jest jeden z najdurniejszych tekstów który się bezmyślnie powtarza. Po pierwsze zakłada, że celem jest nie krytyka, polemika czy wyrażenie swojego zdania, ale właśnie obrażenie czyichś uczuć religijnych. Oh wait, mamy przecież dokładnie taki przepis, który pod takim pretekstem ma karać wyrażanie własnego zdania inaczej niż na kolanach. Po drugie po co polski autor miałby krytykować religijne antywartości na których jest oparta nasza kultura odnosząc się do islamu, hinduizmu czy buddyzmu?

Wyobraź sobie tekst islamskiego bigota, który ma pretensję, że jego saudyjski kolega krytykuje wahabizm, a nie protestantyzm. No ale to pewnie tylko dlatego, że się boi amerykańskiego drona.

Nie mówiąc już o tym, że islamiści jak dotąd najwięcej zabijają innych pobożnych muzułmanów, długo długo nic, a potem są niewierni, którzy w ogóle nie krytykują islamu. Taki sobie ten straszak.

Długo można wytykać co jest nie tak w tych prostackich propagandowych sloganach. Nie wiem jak ludzie się na to nabierają.
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Postprzez DB » 11 lis 2017, o 19:48

HofmannAcid napisał(a):
DB napisał(a):A tak przy okazji, kiedyś Nergal darł Biblię na koncertach...ciekawe czy podarłby Koran?...ale chyba nie, jeszcze jakiś islamista przyszedłby z kałachem na koncert w akcie zemsty...a za Biblię najwyżej jakaś grzywna, ew. może dostałby bana na koncert w jakimś mieście...tak to jest...

Sorry ale to jest jeden z najdurniejszych tekstów który się bezmyślnie powtarza. Po pierwsze zakłada, że celem jest nie krytyka, polemika czy wyrażenie swojego zdania, ale właśnie obrażenie czyichś uczuć religijnych. Oh wait, mamy przecież dokładnie taki przepis, który pod takim pretekstem ma karać wyrażanie własnego zdania inaczej niż na kolanach. Po drugie po co polski autor miałby krytykować religijne antywartości na których jest oparta nasza kultura odnosząc się do islamu, hinduizmu czy buddyzmu?

Wyobraź sobie tekst islamskiego bigota, który ma pretensję, że jego saudyjski kolega krytykuje wahabizm, a nie protestantyzm. No ale to pewnie tylko dlatego, że się boi amerykańskiego drona.

Nie mówiąc już o tym, że islamiści jak dotąd najwięcej zabijają innych pobożnych muzułmanów, długo długo nic, a potem są niewierni, którzy w ogóle nie krytykują islamu. Taki sobie ten straszak.

Długo można wytykać co jest nie tak w tych prostackich propagandowych sloganach. Nie wiem jak ludzie się na to nabierają.

Czyli Nergal wcale nie chciał obrazić uczuć religijnych drąc Biblię, tylko wyrazić swoje zdanie, wejść w polemikę z tym, co ona zawiera? To miała być jakaś forma dialogu? Nie, to jest odgórna negacja, to właśnie jest znieważenie, czyli to, o czym są ostatnie posty w tym temacie. A jak ktoś znieważa twoje wartości, to w co wierzysz, to czy to nie jest obraza?
Idźmy dalej, czy to, co zrobił na tych koncertach - czy to jest zachowanie tolerancyjne? Niektóre środowiska przecież krzyczały: że tu nie ma tolerancji - pozwólcie mu wyrażać swoje zdanie, knebluje się mu usta, to tylko sztuka, zaścianek! itd...ale czy on sam okazał się tolerancyjny drąc tę Biblię? No chyba nie.
I tu wcale nie chodzi też o to, że pewni ludzie naskoczyli na niego, że "wyraził swoje zdanie" i nie zrobił tego na kolanach, tylko za sposób, w jaki to zdanie wyraził. Bo wiara to jest delikatny temat, tu bardzo łatwo o konflikt. Nie dziwie się, że zrobiła się z tego afera.
Ale Nergal to podobno inteligentny gość, więc zakładam, że wiedział, że to, co zrobi pójdzie w świat i o to mu chodziło. Wiedział dobrze, że tak naprawdę nie robi tego tylko przed publiką w tej hali. I był gotowy na konsekwencje, a że nie spodziewał się na tyle surowych, które byłyby dla niego wielkim problemem nie do przejścia, to zrobił to. Więc stąd ten przykład o Koranie, bo tu już problem mógłby być dużo większy dla niego. Czy wtedy uległby z obawy przed możliwą, bardziej brutalną reakcją, czy ważniejsze dla niego okazałyby się jego przekonania i przesłanie do ludu (zakładając w ogóle, że to co robi, robi na poważnie)? I tak, to jasne, że Nergal krytykując "polską" wiarę w ten sposób (mówiąc delikatnie), musiał mieć w ręku Biblię, a nie Koran, to chyba oczywiste. Nie mam pretensji przecież, że nie opluł islamu. To tylko taki przykład. I choć może on wydawać się z dupy, to pokazuje, że łatwiej jest deptać coś, co ci nie odda. Zakładając nawet, że Nergal przez to, co zrobił, chciał podjąć z kimś jakąś polemikę, to wybrał złe rozwiązanie, którym nikogo do niczego by nie przekonał, a tylko wywołał odwrotny skutek. Na pewno został przez to zauważony, ale czy te wydarzenia zrodziły społeczną dyskusję nt. tego, co niesie Biblia?
...No ale załóżmy więc tylko taką sytuację, że gdyby Nergalowi nie podobał się Islam, to czy podarłby Koran, wiedząc, jak fanatyczni potrafią być jego wyznawcy? Może wtedy sąd znów by go uniewinnił, jak za Biblię, ale i tak musiałby liczyć się z innymi konsekwencjami, szczególnie, że jego band znany jest na całym świecie. Te zdarzenia, ta rzeź na koncercie w Paryżu, Manchesterze czy ostatnio w Las Vegas - to się działo naprawdę... I wydaje mi się, że nie ma co lekceważyć tego mówiąc, że tamci i tak zabijają więcej swoich...tam u nich są inne realia, to inny świat, inne zasady, tam nic ich nie ogranicza..ale Europa gdzie my żyjemy, czy Stany, to coś innego, to obszary zajmowane w większości przez chrześcijan, gdzie takie zabójstwa tylko za niewiarę w coś jedynie słusznego, te publiczne egzekucje, czy te ich zasady wobec np. kobiet czy choćby gejów, to w obecnych czasach akt terroru i zezwierzęcenia. Od jakiegoś czasu niestety islamscy fanatycy zaczęli „rozrabiać” na większą skalę tu w Europie i są coraz bardziej bezczelni...Już byli tacy z pewnej redakcji paryskiej (Charlie Hebdo), co „dostali za swoje” w biały dzień od panów z kałachami za obrażanie islamskich wartości.

Także Nergal, któremu zgodnie z jego przekonaniami i kreacją zespołu „pasowało” znieważyć chrześcijańskie wartości, wykorzystał jakby nie było przyzwolenie na to i publicznie drąc Biblię, sprawił, że jego zespół stał się jeszcze bardziej popularny, był skandal, media pisały, na pewno przybyło mu też fanów....co śmieszne, zyskał poparcie pewnych środowisk, które skarżyły się na nietolerancję wobec niego i jego czynu...a jeszcze inne środowiska wykorzystały tę sytuację i stanęły w jego obronie tylko dlatego, że tą sprawą zajęli się ludzie będący ich przeciwnikami politycznymi.
...Poza tym jak będzie przyzwolenie na takie zachowania publiczne, to do czego to doprowadzi, jeśli tak ludzie będą postępować i prowadzić tak prostackie i wulgarne „formy dialogu”?
Bitches, drugs, guns for sale.
DB

Postprzez Cayenne » 12 lis 2017, o 12:45

Prostackie i wulgarne formy wyrażania się, bo na pewno nie dialogu, i znieważanie symboli narodowych faszystowskim scierwem, to można było zaobserwować wczoraj. Ciekawe, że heilowanie z flagą Polski na łapie nie znieważa symboli narodowych ani uczuć patriotycznych, i religijnych(bo wszak i krzyż ma tam miejsce, oraz "chcemy Boga"), tak zwykle czułych na obrazę, też nie wzrusza. Pytanie zasadne bardzo i owszem - do czego to doprowadzi...? Przy tym rodzinnym świecie mozna się nad tym zamyślić. Tymczasem Nergal i jego nowoczesny marketing to ma być zagrożenie z którym trzeba walczyć w sądach, really? o.O
Cayenne

Postprzez DB » 12 lis 2017, o 20:22

Cayenne napisał(a):Prostackie i wulgarne formy wyrażania się, bo na pewno nie dialogu, i znieważanie symboli narodowych faszystowskim scierwem, to można było zaobserwować wczoraj. Ciekawe, że heilowanie z flagą Polski na łapie nie znieważa symboli narodowych ani uczuć patriotycznych, i religijnych(bo wszak i krzyż ma tam miejsce, oraz "chcemy Boga"), tak zwykle czułych na obrazę, też nie wzrusza. Pytanie zasadne bardzo i owszem - do czego to doprowadzi...? Przy tym rodzinnym świecie mozna się nad tym zamyślić. Tymczasem Nergal i jego nowoczesny marketing to ma być zagrożenie z którym trzeba walczyć w sądach, really? o.O

Nowoczesny marketing mówisz...

A tych debili co heilowali czy krzyczeli te hasła powinni wyłapać i ukarać ich grzywnami (które przeznaczone będą na jakiś cel związany najlepiej z weteranami czy byłymi powstańcami) lub pracami społecznymi. Ale nie trzeba też wrzucać wszystkich do jednego worka, bo tam szły tysiące ludzi, a w każdej większej grupie znajdzie się jakiś palant. Na marszu była też duża flaga z przekreślonymi: swastyką oraz sierpem i młotem.
DB

Postprzez Mad Professor » 13 lis 2017, o 11:45

Nikt normalny nie maszeruje ramię w ramię z naziolami. Do tego w mieście, które przez nazistów zostało zrównane z ziemią. 11 listopada to jeden z najsmutniejszych dni w tym kompletnie pojebanym kraju. Zbiera mi się na wymioty na samą myśl o nim.
edit:
O tym jacy normalsi tam spacerują najlepiej świadczy sonda przeprowadzona wśród uczestników marszu:
- Co oznacza dla pana patriotyzm?
- Żeby wyrzucić z rządu żydostwo
...
Obrazek
Obrazek
Mad Professor

Postprzez HofmannAcid » 13 lis 2017, o 21:36

@DB

Jak rozumiem Nergal obraża twoje "uczucia religijne" drąc biblię. Zgaduję, że nieprawomyślne filmy i spektakle powinny również zostać ocenzurowane, a najlepiej jakby ze strachu przed milicyjną pałą artyści sami się autocenzurowali. Stąd te płacze, że u nas nikt ci za to głowy nie obetnie?

Może to nie Nergal ani wolność słowa są problemem, ale twoje reakcje. Ze swojej strony mogę powiedzieć: stop obrażaniu niewierzących przez katolików. Ale zwyczajnie nie słucham kazań ani kato propagandy w mediach, olewam parabolicznym Jakoś nie przyszłoby mi do głowy, że należałoby podciągnąć obrażanie ateistycznych uczuć pod paragraf. Tym bardziej wskazywanie, że w totalitarnym państwie może lokalny proboszcz by się powstrzymał przed opluwaniem innych ze strachu, uważałbym za żenujące.

Podziw chrześcijańskich fundamentalistów dla islamskich antywartości świadczy dla mnie tylko o to, że religie są siebie warte, a w każdym razie ich bardziej tępe odmiany.

Argument, że to dla sprzedaży podważa to, że rzeczywiście chciał obrazić, to miał być tylko skandal medialny. Swoją drogą wątpię czy można na tym zarabiać.

Co najważniejsze, nie odnosisz się do słów Nergala tylko własnych czy tam przyswojonych opinii i z nimi polemizujesz. To pójście na łatwiznę.

Na koniec tylko dodam, że choć jakiś czas temu była moda na zamieszczanie filmików z darciem gazet i magazynów z którymi ktoś tam się nie zgadzał, to dla mnie darcie książek źle się kojarzy i budzi raczej mój niesmak jakkolwiek byłyby głupie. Bronię jednak wolności słowa, bo jej koniec oznaczałby koniec wielu innych wartościowych rzeczy. Nie chciałbym doczekać czasów w których odwołują koncerty Acid, bo jakiś kretyn poczuje się obrażony.
HofmannAcid

Postprzez Laser » 14 lis 2017, o 01:04

DB napisał(a): w każdej większej grupie znajdzie się jakiś palant. Na marszu była też duża flaga z przekreślonymi: swastyką oraz sierpem i młotem.
Ja pierdole, DB - powiedz mi czy Ty wiesz kto był organizatorem tego marszu??? :roll:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez HofmannAcid » 14 lis 2017, o 01:58

Ach cóż to nie było za wspaniałe święto, kto nie był zaproszony, nawet sami neofaszyści z Włoch, ciekawe czy panią Mussolini też zapraszali?
HofmannAcid

Postprzez Mad Professor » 14 lis 2017, o 11:28

Wczoraj w Lesznie mieliśmy ciąg dalszy patriotycznych uniesień. Przy okazji wizyty Adama Michnika protestowała Młodzież Wesz Polska a, że byłem w pobliżu, to postanowiłem spełnić swój patriotyczny obowiązek i pójść ich zwyzywać. Pikietę tworzyło 8 osób w wieku góra 18 lat, które wykrzykiwały hasła o wielkiej polsce katolickiej, o gonieniu liberała i wyrzuceniu kłamstw Michnika na śmietnik. Odmówili też w intencji Ojczyzny taki rymowany tekst o jakimś bliżej mi nieznanym kolesiu. Nie do końca zrozumiałem przekaz, wyłapałem jednak, że chodzi o ich wspólnego ojca, który chyba jest lotnikiem, bo teraz jest w niebie. Nieważne. Zwyzywałem towarzystwo, odarłem z godności, po czym zaleciłem lekturę książek i w poczuciu dobrze wykonanego zadania oddaliłem się z miejsca zdarzenia. Dopiero po ochłonięciu zdałem sobie sprawę, że jak na mnie ruszą, to dzięki przewadze liczebnej mnie zglanują. Ale na moje szczęście nie podjęli próby.
Wnioski? W moim mieście głowę podnosi faszyzm i ksenofobia. Na razie ma twarz niedouczonego gimbusa, który za kilka lat przepoczwarzy się w nakoksowanego bandytę. Nie pozwolę!

P.S. Trochę tu spamujemy w tym Behemocie, z drugiej strony nikt normalny nie słucha tego shitu, więc to chyba odpowiednie miejsce na nasze rozkminy o życiu i matce Polsce ;)
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Olo » 14 lis 2017, o 12:47

Czekej.
A to nie Ty pisałeś, że onegdaj w Lesznie zrobiono porządek z naziolami?
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Mad Professor » 14 lis 2017, o 13:06

Tak, spokój był bardzo długo. Regularne wjazdy na osiedla naziolków zrobiły swoje. Niestety mamy nawrót choroby. Na filmiku widać, że mamy do czynienia z gówniarzerią. Kiedy z ziomeczkami czyściliśmy miasto, ich jeszcze nie było w planach...
edit:
Leszczyńskie struktury MW zawiązały się w marcu br. Świeża sprawa.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez HofmannAcid » 14 lis 2017, o 13:19

Mad Professor napisał(a):Odmówili też w intencji Ojczyzny taki rymowany tekst

Nie chce mi się oglądać, więc zgaduję " Kto ty jesteś? Polak biały. Jak znak twój? Krzyż z hakami."
HofmannAcid

Postprzez DB » 15 lis 2017, o 02:36

HofmannAcid napisał(a):Zgaduję, że nieprawomyślne filmy i spektakle powinny również zostać ocenzurowane, a najlepiej jakby ze strachu przed milicyjną pałą artyści sami się autocenzurowali. Stąd te płacze, że u nas nikt ci za to głowy nie obetnie?

To jest śliski temat, z tą cenzurą, bo dla kogoś darcie Biblii czy robienie laski Jezusowi jest cool, a dla drugiego czymś obrazoburczym. Nigdy się wszystkim nie dogodzi.
...Niektórzy to myślą, że im wszystko wolno, dla wywołania skandalu, dla popularności albo na znak protestu wobec czegoś zrobią wszystko, nie bacząc na nic. Ja uważam, że nie można przedobrzyć z niczym i wolność słowa ok, ale bez przesady, nie można sobie dupy wycierać wolnością słowa i robić gówno na środku ulicy.

HofmannAcid napisał(a):Może to nie Nergal ani wolność słowa są problemem, ale twoje reakcje. Ze swojej strony mogę powiedzieć: stop obrażaniu niewierzących przez katolików. Ale zwyczajnie nie słucham kazań ani kato propagandy w mediach, olewam parabolicznym...

Jaki problem? Mówię tylko, że moim zdaniem Nergal zrobił wtedy coś słabego i potrafię zrozumieć tych, których to zabolało... Może powinienem to wcześniej zaznaczyć, ale nie jestem ani owieczką Ojca Rydzyka, ani nie mam problemu z ateistami. ...Generalnie ta cała sytuacja jest prosta - jest akcja, jest reakcja. Robisz coś, co może się nie spodobać/skrzywdzić innego? Licz się z jego odpowiedzią i nie bądź zdziwiony jak nadejdzie. Czy chcesz „tylko” zrobić skandal czy powiedzmy - wyrazić swoje uczucia...obojętne, czy jesteś gościem z pomalowana twarzą na scenie i rwiesz Biblię czy katolikiem, który wyzywa niewierzących od pogan i dzikusów.

HofmannAcid napisał(a):Argument, że to dla sprzedaży podważa to, że rzeczywiście chciał obrazić, to miał być tylko skandal medialny. Swoją drogą wątpię czy można na tym zarabiać.

Na skandalu? Przecież mnóstwo „gwiazd” na tym opiera swoje kariery. Marylin Manson, Miley Cyrus, Rammstein, Madonna...

HofmannAcid napisał(a):Co najważniejsze, nie odnosisz się do słów Nergala tylko własnych czy tam przyswojonych opinii i z nimi polemizujesz. To pójście na łatwiznę.

Piszę tu w swoim imieniu, o tym co uważam na ten temat i nie muszę się inspirować zasłyszanymi i wyczytanymi opiniami kogokolwiek. Mówisz, że odnoszę się do własnych opinii? sorry, ale czyją opinię mam tu przedstawić - odniosłem się w niej do tamtych wydarzeń, zarówno do tego, co wtedy Nergal zrobił, i do tego, co wtedy powiedział. Interesuje cię czy zgadzam się, że kościół to sekta, czy uważam, że Biblia to kłamliwa księga i czy podoba mi się zwrot „żryjcie to gówno”?
Napisałem wcześniej, a właściwie nawet przytoczyłem częściowo słowa sędziny za PO-wskiego rządu z rozprawy, że zachowanie Darskiego było, cytuje panią: "wulgarne, prostackie i nielicujące z treściami, jakie winien ze sobą nieść przekaz artystyczny". I uważam, że jest to niezłe podsumowanie tamtej sytuacji.
Co do kościoła - na pewno kościół nie jest taki święty i niejednokrotnie księża dopuścili się sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Sam też znam kilka sytuacji, w których kościół i reprezentujący go księża poważnie zawinili, a ich niektóre zachowania mijają się z misją, której się podjęli. Jestem zdania, że można wierzyć i modlić się w każdym miejscu, niekoniecznie w kościele, bo on tu nie jest najważniejszy. Nie wszyscy księża są źli, nie wszyscy są dobrzy. Nad treścią Bibli nie będę się wypowiadał...wiem, że dla gorliwie wierzących jest ona czymś bardzo ważnym i stanowi niejako codzienność (znam takie osoby). Także, wiesz, poniekąd Nergal może i miał rację krytykując kościół, ale to nie zmienia mojej ogólnej oceny tej sytuacji. Poza tym, tak się zastanawiam, to był koncert, Nergal, jak sam przyznałeś, chciał zrobić show i skandal, więc nie wiem, czy mam na poważnie zastanawiać się nad sensem i poważnie traktować jego słowa, skoro to tylko taki skandaliczny wybryk. Ale zakładając nawet, że to był taki sceniczny popis, gra aktorska czy coś w tym rodzaju, to go nie broni.

Laser napisał(a):Ja pierdole, DB - powiedz mi czy Ty wiesz kto był organizatorem tego marszu???

A Ty już tak nie pierdol ;) O co ci chodzi? Mówię, że na takim marszu jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nie wszyscy z nich to debile. Mam tych ludzi nie rozdzielać pomiędzy normalnych a debili, bo marsz organizowały MW, ONR i z góry wrzucić wszystkich do szufladki naziści czy szowiniści? Myślisz, że wszyscy, którzy wzięli udział w tym marszu wiedzieli, kto jest jego organizatorem? Bo ja jestem pewny, że nie. Na pewno duża grupa ludzi chciała wyjść, jakoś zamanifestować swój patriotyzm, to po prostu wyszli, nie zastanawiając się nad tym. A pewnie i byli tacy, co wiedzieli, kto organizuje, ale jaką mieli alternatywę? Jest jakiś drugi taki marsz? Wiesz, jedni nie idą w takim marszu ze względu na organizatora i potrafię to zrozumieć, ale (jak powyżej) są i np. tacy, dla których górę wzięła chęć uczestniczenia w tego rodzaju wydarzeniu w Dzień Niepodległości pomimo, że w żaden sposób nie czują się związani z organizatorem.
...To nie jest tak, że wszyscy, którzy brali w nim udział, to jacyś naziści, nie można poprzez te incydenty wrzucić wszystkich do jednego worka. Byli tam i normalni ludzie, ale było też stado debili, którzy przynoszą wstyd Polsce. A że debile są zawsze bardziej nagłośnieni i medialni, to co zrobisz...
W ogóle, to rząd powinien wziąć się za to i coś z tym zrobić. Organizatorem powinno być jakieś stowarzyszenie, które nie będzie się źle kojarzyło i zadba o to, by nikt tam nie przemycał dziwnych treści. Być może to zbyt karkołomne zadanie?
DB

Postprzez Mad Professor » 15 lis 2017, o 15:09

Uważam jednak, że maszerowanie w marszu, na którego czele kroczą rasistowskie i ksenofobiczne hasła, jest popieraniem idei głoszonych przez jego uczestników. Krótko mówiąc, wśród 60 tysięcy spacerowiczów była jedynie część jawnych nazistów. Pozostali uczestnicy, poprzez uczestnictwo w tej wątpliwej imprezie, udzielili im cichego poparcia i przyzwolenia.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez HofmannAcid » 15 lis 2017, o 17:37

DB napisał(a):To jest śliski temat, z tą cenzurą, bo dla kogoś darcie Biblii czy robienie laski Jezusowi jest cool, a dla drugiego czymś obrazoburczym.

No wiesz, Hameryka, wolność słowa. Dla ludzi wszystko będzie obrazoburcze, że facet nosi długie włosy, że ktoś ma tatuaż albo słucha muzyki innej niż wszyscy. Akcja reakcja, więc powinien się spodziewać, że ktoś go zastrzeli? Co to za chore myślenie?

DB napisał(a):est akcja, jest reakcja

To właśnie jest reakcja na katopropagandę. Wciskanie ludziom głupiej ideologii spotyka się z oporem i to doprowadza katofaszytów do białej gorączki, bo wszyscy powinni pokornie pochylić główki i łykać jak gęsi.

DB napisał(a):mnóstwo „gwiazd” na tym opiera swoje kariery.

To bardzo płytkie myślenie. Trzeba coś mieć poza tym na przykład być dobrym kompozytorem czy wykonawcą. To czy media takie albo owakie nazwą sobie coś skandalem czy nie to zupełnie inna sprawa. Jakoś wątpię czy czytelnik jakiegoś katoprawicowego brukowca kupi sobie album czy obraz kogoś określanego jako skandalistę.

DB napisał(a):wulgarne, prostackie i nielicujące z treściami, jakie winien ze sobą nieść przekaz artystyczny".

Idę o zakład, że dałoby się znaleźć podobny cytat o Elvisie albo przedwojennym jazzie, a wcześniej Straussie itp :lol:

DB napisał(a):chciał zrobić show i skandal

Krytykując kościół na... black/death metalowym koncercie. No nie osłabiaj mnie.

Nie kumam dlaczego można krytykować sztukę, politykę i to wszystko publicznie w tv w dużo bardziej obrazoburczy i ekspresyjny sposób, ale religii już nie? Zresztą gdyby się nie wpindalała na siłę ludziom w życie pewnie nie byłoby powodów do... reakcji.
HofmannAcid

Postprzez DB » 16 lis 2017, o 00:24

@ HofmannAcid

Bez przesady, czy ja o jakimś strzelaniu w tym poście do kogoś napisałem? Poprzez zwrot „akcja-reakcja” miałem na myśli tu krytykę nt. czyjegoś, najczęściej kontrowersyjnego, występu, czynu, wypowiedzi. A ty mi strzelanie za tatuaże przypisujesz?? Napisałem, że trzeba liczyć się z odpowiedzią, czyli że można spodziewać się jakiejś wymiany zdań, osądów, a ty już wyobrażasz sobie, że przestrzegam wszystkich, bo w każdej chwili mogą za byle co kulkę zarobić...

Jeśli dobrze zrozumiałem, krytyka kościoła na koncercie black/death metalowym nie jest żadnym skandalem...no ok, tylko, że sam kilka postów wyżej napisałeś, że „to miał być tylko skandal medialny.”...więc może sam siebie nie osłabiaj :) ...a w ogóle, to chyba nie zrozumiałeś tej wypowiedzi, której fragment zacytowałeś.

A co do tych artystów, to przecież nie chodziło mi, że bez skandali oni by nie zaistnieli albo nie utrzymaliby swoich wysokich pozycji, bo akurat jest wielu takich, którzy jakiś poziom reprezentują i raczej daliby sobie radę nawet bez tej całej otoczki. Tu chodzi o to, że ten skandal w tym środowisku ciągle się jakoś przewija i jest jakby pożądanym dodatkiem do tego wszystkiego, pozwala np. podtrzymać popularność gwiazdy lub przypomnieć ludziom o niej. I tyle.
DB

Postprzez HofmannAcid » 16 lis 2017, o 01:04

DB napisał(a):przyszedłby z kałachem na koncert w akcie zemsty...

Przypominam, że od tego zaczęła się dyskusja. Straszenie artystów islamistami, którzy zabijają bo ich coś tam obraża, czemu u ciebie służy? Skandalizujesz na forum? ;)

DB napisał(a):sam kilka postów wyżej napisałeś

HofmannAcid napisał(a):Argument, że to dla sprzedaży podważa to, że rzeczywiście chciał obrazić, to miał być tylko skandal medialny. Swoją drogą wątpię czy można na tym zarabiać.

Tylko wskazałem, że sam sobie zaprzeczałeś w argumentach. To są dwie różne intencje kogoś obrazić, a narobić trochę szumu w... katolickich mediach, żeby nie wiem co właściwie.

Moje zdanie jest takie, że to typowy element blackowego szoł, a do tego popularny wówczas chwyt prawackich blogo-dziennikarzy, którzy darli gazety itp.

DB napisał(a):kandal w tym środowisku ciągle się jakoś przewija

Kojarze kaznodzieji i różnych katolickich myślicieli, którzy twierdzą, że chrześcijaństwo się na skandalu opiera. Może dlatego ich to tak denerwuje.
HofmannAcid

Postprzez DB » 16 lis 2017, o 21:32

HofmannAcid napisał(a):Przypominam, że od tego zaczęła się dyskusja. Straszenie artystów islamistami, którzy zabijają bo ich coś tam obraża, czemu u ciebie służy?

No tak, o strzelaniu owszem było na początku dyskusji, ale tyczyło się to wtedy konkretnej sytuacji, terrorystów ISIS, a nie, jak później tu, „zwyczajnych” ludzi i takich bardziej codziennych relacji, sytuacji...
I nie służy mi straszenie terrorystami :), rozważałem tylko sytuację hipotetyczną, tę z Nergalem i Koranem, a akurat w niej wątek fanatycznego terrorysty wydał mi się warty wzięcia pod rozwagę z uwagi właśnie na Koran i wydarzenia z ostatnich lat (np. Bataclan, Charlie Hebdo, Manchester, Las Vegas, czy przerwany festiwal Rock am Ring)... Jasne, że nie można wszędzie widzieć terrorystów i popadać w histerię, ale i w Europie, i w Stanach te rzeczy w ostatnim czasie miały niejednokrotnie miejsce i szczególnie w pewnych obszarach nie jest to już coś abstrakcyjnego...

HofmannAcid napisał(a):Tylko wskazałem, że sam sobie zaprzeczałeś w argumentach. To są dwie różne intencje kogoś obrazić, a narobić trochę szumu w... katolickich mediach, żeby nie wiem co właściwie.

Zgadzam się, że intencje tych dwóch sytuacji mogą być różne, ale czasem wychodzi tak, że ich efekt jest niestety zbieżny, w sensie taki, że kogoś urazimy...chcący czy niechcący.

Skandal na forum? No chętnie, ale akurat na tym acidowym nie spotkałoby się to chyba z dużym odzewem, może na Luxach prędzej, większa publika ;)
DB

Postprzez HofmannAcid » 16 lis 2017, o 22:32

DB napisał(a):Jasne, że nie można wszędzie widzieć terrorystów i popadać w histerię, ale i w Europie, i w Stanach te rzeczy w ostatnim czasie miały niejednokrotnie miejsce i szczególnie w pewnych obszarach nie jest to już coś abstrakcyjnego...

Ilość ataków terrorystycznych w Europie jest obecnie kilkukrotnie mniejsza niż na przykład w latach 70-tych, ale także mniejsza niż w latach '80 a także '90. Teraz po prostu lepiej się to pijarowo wykorzystuje.
HofmannAcid

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka